Tori Amos: Live at Madison Square Garden

• USA Tori Amos: Live at Madison Square Garden
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2006, 52 min

Extravagantní písničkářka číslo jedna.  V červnu 2007 zazářila v pražském Kongresovém centru (Paláci kultury). Zde ale jde o záznam z 23. 1. 1997 z New Yorku. Pozoruhodná písničkářka ze Severní Karolíny (1963). První singl jí vyšel už v roce 1981. Přestože je řazena mezi Kate Bush a Joni Mitchell, byl její punkem nabitý albový debut bližší například Pat Benatar. Potom se však firma Capitol rozhodla prosadit zpěvačku nejprve ve Velké Británii. Album "Little Earthquakes" (1991) potvrdilo správnost tohoto rozhodnutí. Podobně dobře jsou přijaty i další desky. Například album "Under The Pink" (1994) dosáhlo vrcholu amerického žebříčku. Americká písničkářka Tori Amos dávno potvrdila svůj status umělkyně. I její videoklipy jsou mnohem víc než jen pouhé obrázky k písničkám. Dokonale reflektují svérázné názory a divokou povahu autorky. Kolekci videoklipů "Fade To Red", posbíraných od prvního alba "Little Earthquakes" (1992) po zatím poslední "The Beekeeper" (2005), patří spíše k videoartu než do showbyznysu. Stačí sledovat využití obrazových symbolů, často církevních (Tori proslula "rouhačským" vystřelováním si z církevních dogmat) a musíte užasnout nad tím, jaké spektrum pocitů a myšlenek dokáže vyjádřit pár filmových okýnek ve spojení s hudbou. Společným znakem Toriných "klipů" jsou groteskní paradoxy. S oblibou popírá základní pravidla estetiky pop music. (oficiálny text distribútora)

jhrasko

* * * * * TORI AMOS * * * * * tá baba nemože byť normálna. Sadne za klavír, hrá na obe strany, dupe, trieska, kričí, komunikuje so svojimi fans, zvádza ich, dráždi, miluje, cíti a ctí * * * * * Je dokonalá v lyrických polohách (when you gonna make up your mind, when you gonna love U as much as I do - WINTER), i v naliehavých veciach (6.58, are U sure where my spark is..here, here, here.. - SPARK) * * * * * Div(n)oŽIENKA so sexappealom a energiou na rozdávanie. Oba koncerty v Prahe boli to najlepšie, čo som kedy videl * * * * * t.j. ÚPLNE ZIMOMRIAVKOVÉ * * * * * TORInka, Katka Bush + všetky dievčatá v mojom profile – I LOVE YOU GIRLS !!!!! Btw, Little Earthquakes sú rok 92 a nie rok 91 ako je uvedené v obsahu ! Tori mám v malíčku, toto zodpoviem o 3tej ráno ! ()

GrooveJump

Ohromující dechová cvičení po jejichž poslechu a v tomto případě i shlédnutí si, ti co Tori Amos neznají, zařadí tuto talentovanou zrzku do stjného kvalitativního a ženského ranku alá Bjork, výjmečná hudební věc..... ()

Sadova302b50

Z téhle ženské mi vždycky tak nějak běhal mráz po zádech. Výtečná skladatelka, hráčka a vůbec, hlas má úžasný a jedinečný. A z tohoto koncertu jsem byla nadšená. ()