Nájemný zabiják Raven (Alan Ladd) je po vykonané vraždě a krádeži tajné chemické formule zrazen mužem, který si u něj vraždu objednal. Přestože po něm pátrá policie, rozhodne se se pomstít. Nedobrovolnou, ale brzy sympatizující, pomocnicí se mu stane barová zpěvačka Ellen (Veronica Lake), shodou okolností přítelkyně hlavního vyšetřovatele. (fleurette)

ilclassico

Další noirové zklamání. Prvním úrazem je příběh samotný, který je strašně naivní, druhým pak režie, která je mdlá. Alan i Veronica mají rozhodně lepší noirovky. V rámci žánru za 3. ()

worm14

V některých filmech vás uchvátí první půlhodina, ale pak se člověk může hodinu ukousat nudou. Tohle je přesně opačný případ. Pomalejší rozjezd a pak už to jenom nabírá spád. Film uspěl, ikdyž se nemohl chlubit studiovými hvězdami první třídy. Pro představitele hlavních rolí A. Ladda a V. Lake byl zlomem v kariéře. Scénář podle knihy se podle mě povedl, další co by se dalo vyzdvihnout byla vynikající atmosféra a vypjaté akční scény. Tenhle film je typický zaprášený klenot, na který stojí za to se podívat. ()