Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiálny text distribútora)

chmíří

No čekal jsem naprostou kravinu, aby se svezla na vydání hry, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Samozřejmě je to animák (a to ne nejlíp nakreslenej) a je jen kvůli hře, ale líbilo se mi naprosté propojení se hrou a i to že je to vlastně celkem v poho horor, který je tak akorát dlouhý takže se na něj dá v pohodě podívat...70% ()

Baxt

Silně protkáno videoherní nití. Bez její znalosti vám bude zřejmě tento brutální animák snadno připadat jako odpad, avšak kdo si ten povedený horor zahrál, zcela jistě musí vzít v potaz jisté doplňkové znalosti, jež Downfall nabízí. Neklaustrofobní, ale rezervované prostředí těžařské lodi, mi připomnělo pravý význam názvu hry i filmu (tj. nikoliv mrtvý, ale prázdný vesmír, kde lidstvo bloudí o samotě a stereotypně hledá v útrobách planet minerály). Ve hrané podobě NC-17 bez diskuzí. A tím končí výčet pozitiv. Zbytek je na úrovni průměru nebo pod ním. Animace je zbytečně odfláknutá, v "sekajícím" se stylu, který u akce selhává. Jak někdo otevře pusu, buďte připraveni na nejhorší. Dabing ujde, tu ale slyšíte hlasy z Mass Effectu, tu z Dragon Age. Hudba se až na několik kopírování nemůže vyrovnat Gravesově multioceňovaným (BAFTA) kompozicím ze hry. CGI animace jsou na rok 2008 hrozné. Dá se na to dívat, ale pouze se zmíněnými podmínkami. ()

Shakers

Dead Space: Downfall dejovo predchádza hre Dead Space, takže si to môžte pozrieť aj vy "smrteľníci" čo ste nehrali hru. Ale viac to poteší asi ludí ktorý ju hrali, ako ja. Mňa potešila dvojnásobne. Za prvé preto, že mám rád hru a za druhú preto, že animáky mám rád a v takom štýle sa len tak nevidia. Dead Space: Downfall by som prirovnal k serii Alien len s Dead Spaceovským univerzom. Zo začiatku ma animák podobne prvky ako prvý Alien a v druhej polke zas ako Aliens, čo je pre mňa veľmi príjemná kombinácia. Celý tento vesmírný bordel ma dokopy len 71 minút, takže tempo filmu naberá čoraz väčšie grády ... dovtedy kým nezapočujete: Twinkle, twinkle, little star, How I wonder what you are :-) 80% - 4* ()

Terva

Narazili jsme na cizí formu života.......... Alissa Vincent ( Nika Futterman ) nesouhlasí z naložením monolitu na kosmickou loď, který byl nalezen v hlubokém vesmíru. Obává se, že věc vyzařuje jakési negativní emoce. Šíří se pověst, že artefakt přítomný na lodi způsobuje u lidí sklony k sebevraždám a vraždám. I přes tyto argumenty je monolit připevněn k lodi a měl by být donesen na planetu Zemi. Alissa je šéf bezpečnosti na lodi a začíná jí krušný den. Profesor Kyne musí monolit proskoumat jenže....bude na to vůbec čas ? CITÁT - Nejsem doktor, ale zdá se, že ho něco ohryzalo.......... Kreslené sci - fi nebo spíše sci - fi horor plný rozsekaných těl a hektolitry krve. CITÁT - Nabijte si plné zásobníky, myslím, že kráčíme do pěkných sraček.......... Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale ve filmu je spousta okopírovaných věcí. Od Heavy Metalu 1980 přes Věc, Temného anděla, trocha je tu i z Vetřelců nebo Doomu až po Residenta Evila, tady se prostě čerpá kde se dá. Scénář - Jimmy Palmiotti a Justin Gray. Dead Space je prý hra, jak se tvrdí v závěrečných titulcích, ale jest - li je ve hře taky tolik podobných vykrádaček, tak potěš koště. Hudba - Seth Podowitz. Hudební konzultant - Michael Mason. Kevin Michael Richardson namluvil tři postavy z filmu a to Samuela Ironse ( ten co poprvé použil laser ), Pendletona a Minera. ()

TomX2

Herná séria mi veľa nehovorí a až na to, že vôbec nejaký Dead Space existuje a jedná sa o údajne skvelú explicitnú hru odohrávajúcu sa na vesmírnej lodi, o tomto univerze neviem skoro nič. Možno aj to je jedným z dôvodov, prečo sa mi tento prequel v podobe animovaného filmu nepáčil a nenavnadil ma k tomu, aby som si túto hru zahral. Priemerná animácia mi nevadila, naopak mám podobný art style celkom v obľube a aj napriek určitým animátorským chybičkám som pri pozeraní nemal v tomto obore žiadny problém. To, s čím som mal problém je jednoduchý príbeh, ktorý ma nedokázal dostatočne zaujať, možno aj preto, že podobné sci-fi zápletky nie sú mojou šálkou kávy. Miesto neho sa film sústreďuje na dialógy, ktoré mi prišli nezaujímavé a otravné, a brutalitu, ktorá podľa mňa nebola tým pravým, dostatočným ťahákom filmu. K postavám som si taktiež nevybudoval žiadny vzťah a žiadna mi neprišla zaujímavá. V "Dead Space: Downfall" sa však našťastie nájde zopár chvíľ, ktoré dokážu upútať a zabaviť, tých však nie je veľa. Nečakal som žiadne výborné dielo, ale že som sa na to pozeral až s takým skeptickým dojmom taktiež nie. Menšie sklamanie. ()

• Snímek je koncipován jako prequel ke hře Dead Space. (Terva)