Hlubiny Amazonky

• Česko Amazonská hlubina (viac)
Veľká Británia, 2005, 5x30 min

Amazonka. Nejmohutnější řeka světa byla vždy opředena mnoha tajemstvími, jejichž odhalování nikdy nebylo snadné. Spolu s potápěči a vědci se nyní můžete přes filmové kamery ponořit do kalných hlubin tohoto veletoku a na vlastní oči spatřit tajemné živočichy, kteří zde žijí nerušeni lidskou přítomností. V řece, kde viditelnost pod hladinou dosahuje jen několik centimetrů, se setkáte nejen s klasickými obyvateli Amazonie, jako je Anakonda, Piraňa nebo nebezpečný Kajman, ale i s tvory, kteří jakoby vystoupili z fantastické knihy. Tíživá atmosféra bahnité vody Vám dokonale připomene, že na Zemi jsou stále místa, která člověk nikdy nemůže zcela pochopit, natož ovládnout. (Arren)

kinej

Viděl jsem zkrácený hodinový film, ve kterém je to nejlepší co seriál nabízí. Potápění v kalné Amazonce s nulovou viditelností do 20 a více metrových hloubek tak jak je to popsáno zde, se jeví jako šílený nápad. Jednak z hlediska toho jaké potvory se tam nacházejí a jednak s ohledem na to, že hrozí, že v záběrech pak nebude nic moc vidět. Což se bohužel tak trochu naplňuje. I tak, ale zajímavá podívaná, takový slabší průměr BBC. ()

Arren

Úžasné záběry živočichů, kteří se tak vymykají standartům, až z toho chvílemi mrazí. To je poklad tohoto seriálu. Nicméně bych se obešel bez neustálého omýlání fráze: "Tento živočich nebyl dosud nikdy natočen." Ta se stane po nedlouhém sledování skutečně otravnou. Obdobně je tomu u "nebezpečných" a "život ohrožujících" situací, které se i laikovi musí na první pohled jevit trochu přibarveně. I přes toto všecno nabízí seriál vhled do tohoto neskutečně tajemného a neznámého prostředí, jako žádný doposud. Za toto jsou 4* naprosto adekvátní a já mohu jen vřele doporučit. ()