Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

marek86

První série přinesla něco, co tu ještě nebylo a sledoval ji snad opravdu každý. To se ovšem s dalšími sériemi vytratilo a řekněte po pravdě. Které soutěžící si ještě dneska pamatujete? ()

Armin82 odpad!

Neskutečně trapná soutěž,neskutečné nafouknutá mediální bublina,kolem který se jen točí neskutečný prachy! Vždycky jsem si říkal,jak mi je líto rodičů náctiletých holčiček, co doma bědovaly a naříkaly, ať jim rodiče koupí kredit,že potřebujou podpořit svého miláčka SÁMERA KRYSU...pak nemáme mít nejdražší operátory v Evropě,když náš stupidní národ utratí miliony za SMSky kvůli nějaký stupidní soutěži,njn s jídlem roste chuť --->tohle a jim podobný srágory--->odpad jak vyšitej! ()

Parm1

U nás ve své době celkem novinka, proto se na to dalo koukat. Fandil jsem Šárce Vaňkové, ale Aneta je taky pěkná a zpívat umí, takže i když jsem jí smsku neposlal, (chtěl jsem, ale nějak z toho sešlo:) jsemjí to vítězství přál. Další díl jsem už neviděl, vím jen, že vyhrál Horváth. ()

Ceberus

Když to bylo ještě novinkou, na první řadu se dalo dívat, ty další už ale nepřinesly nic nového, takže jsem neviděl důvod, proč pokračovat ve sledování. ()

haWranka

První řadu sledovali snad všichni (no jo, jen se přiznejte), protože šlo o něco nového, zajímavého. V porotě seděli, tak jo, řekněme odborníci, kteří měli decentní smysl pro humor a názory, které měly hlavu a patu. A šlo tam o zpěv, to se taky musí nechat. Druhou řadu jsem taky zvládla, ale bavilo mě to o poznání méně, a dál už jsem se nedostala. Protože přestalo jít v první řadě o zpěv a do popředí se dostal hlavně bulvár. Á to už mě neba... ()

xladojx

Zkrachovalé "hvězdy" českého showbysnysu říkájí budoucím zkrachovalým "hvězdám" českého showbysnysu, jestli na to mají nebo nemají - Nemají... ()

topi80

On je to dobrý formát. Vezměme pár troubů z ulice a během několika večerů z nich udělejme hvězdy. Až sem to funguje, a i mně se to líbí a jsem odhodlán koukat. Ale proboha, když už je to takhle postavené, nechme je zpívat!!! Všichni prošli těžkým sítem výběrů, takže zpívat umí, takže proč dostanou prostor maximálně asi tak půl druhé minuty a zbytek pořadu zaberou trapné kecy (v této řadě ještě celkem snesitelných) moderátorů? I přes tento nedostatek, který mě dokázal maximálně otrávit, dávám první řadě celkem příznivé hodnocení. ()