Středem milostného trojúhelníku je žena - démon, která jí srdce svých milenců. Problémy začínají ve chvíli, kdy se žena zamiluje do svého zachránce, generála Wang Shenga. (TomikZlesa)

Adrian

Svojsky pokus o reinkarnaciu Hongkong / cinskeho zanroveho mixu fantasy-horor, popularny hlavne zaciatkom 90´s minuleho storocia (napr. seria Chinese Ghost Story). Pribeh vychadza tak z poviedkovej kniznej predlohy Strange Tales of Liaozhai a zaroven ho mozno brat aj ako remake rovnomenneho filmu od rezisera King Hu (napr. vyborny Touch of Zen). Takmer nonstop "over the top" mix romantiky, hororu, fantasy a akcie s oldschool hudobnym pozadim vykazuje index zabavnosti priamoumerne tomu, ako ste ochotni pristupit na fakt, ze prehnanost je tu umyselne do filmu zakomopnovana. Nastastie, natahovane neakcne sekvencie rozvijajuce intrigy a milostne linie boli vyvazene slusnym hereckym zazemim a akcnymi sekvenciami, ktore aj napriek obohratemu wire-fu obcas oku ulahodili, ako i Donnie Yen s tou ehm...hrivou na hlave.. :) ()

TomikZlesa

Když pominu otřesnou hudbu a ve dvou místech hrozný efekty, musím uznat že sem se ani chvíli nenudil. Dál je zapotřebí tu přenést přes srdce a rozum že Donnie je tu jen do počtu, rozhodně ne na okrasu, proto tu byla Wei :). Konec a vyvrcholení je sice silně diskutabilní, ale dojem mi to rozhodně nezkazilo. ()

Shit

Mít ve filmu Donnieho Yena a za dvě hodiny udělat všehovšudy 2-3 akce a ještě, co se týká choreografie a provedení vcelku slaboučkých, za to už by si tvůrci fakt zasloužili pověsit za koule do průvanu a nechat je tam houpat aspoň týden. Z toho teda lze celkem snadno odvodit, že se nejdedná o nějaký zrovna extra akční fantasy, sice to pořád vypadá na spadnutí, ale film se spíš zaměřuje na dramaticko-romantickou linku a akční scény buď nechává v pozadí a nebo s nima vůbec na diváka nevyrukuje, což je celkem chyba a ubírá to filmu na zábavnosti a i na svižnosti. [director's cut] ()

ConanVJ

Pěkný fantasy příběh, který je spíše romantický než akční. Soubojů je zde pomálu, ale to neznamená, že by to bylo na škodu :). Příběh je o démonce (živící se lidskými srdci, aby si udržela lidskou podobu), kterou zachrání generál Wang a přijme jí jako svou sestru. Broblém je v tom, že se do něj démonka zamiluje a chce ho získat pro sebe a brání jí v tom Wangova láska ke své ženě. Filmek má i příjemnou hudební stránku. Za mě 75% :) ()

Fingon

Před několika dny jsem viděl starší zpracování této látky (pod taktovkou King Hua) a byl jsem příjemně překvapen - atmosféra, která se mi v původní Painted skin líbila asi čtvrt hodiny, načež byla nahrazena klasickou adventure/roadmovie, se zde udržela daleko delší dobu a poté plynule přešla do romantické nálady s několika boji a vypjatými emocemi... Vizuálně jsme tu přece jen o dost dále, a přestože mám pro hongkongskou americkou noc slabost (je to takový krásně modrý vizuál), moderní barevná kompozice mi přece jen sedla víc. ()

• Na předávání filmových cen v Hong Kongu 2009 obdržel film cenu v kategorii Nejlepší cizojazyčný film (TomikZlesa)