Hua pi 2

• Čína 画皮2 (viac)

Před 500 lety liščí démon v podobě ženy zachránil život smrtelníkovi, čímž porušil zákony světa démonů. Za to byla žena uvězněna v ledové propasti a dnem i nocí mučena extrémním chladem. Pomocí mladého ptačího démona utekla z ledového vězení. Ví, že při zatmění Slunce se stírá hranice mezi dnem a nocí. Jen v tuto dobu si lidé a démoni mohou vyměnit svá místa. Liščí žena se stane člověkem, když jí někdo dobrovolně nabídne své lidské srdce... (ČSFD)

kikuka

Tak chlapci a dievčatá sa vytiahli. Po prvom filme mi ani len nenapadlo, že by niekomu mohlo napadnúť robiť film s rovnakým názvom a číslovkou indikujúcou pokračovanie. Stalo sa a Hua Pi 2/ Wu Bei otvoril Shanghaiský filmový festival 2012, hoci neviem, či hneď v 3D verzii, ktorá ma teda nelákala o nič viac, keďže v Číne od čias Avatara nakrúcajú 3D aj teenagerské filmy a vôbec, snáď všetko. V každom prípade, tentokrát sa láska a démoni stretávajú v silnom príbehu. Akoby si niekto spomenul, že pár rokov dozadu mal Zhang Yimou šťastnú ruku vo vzťahu k západnému publiku s vecičkami typu Hrdina či Klan lietajúcich dýk. Takže opäť ako prídavok k silnému osudovému príbehu sú tu veľké krásne povievajúce scény. A dvojica Vicky Zhao Wei (princezná Jiang) a Zhou Xun (líščí démon), ktoré osebe by ma asi primäli celé to dopozerať. ()

Adrian

Fantasy/historicke cinske vypravne eposy, kde sa hodne dratuje a okazalo natahuje to, co by inak zabralo polovicu casu, su filmy, ku ktorym mam rezervovany a odmerany vztah. O to viac ma potesil Painted skin 2, ktory sice stale trpi onou nadmernou stopazou a slow-motion vizualnou nabubrelostou, ovsem ustredna myslienka, samotny pribeh i herecke vykony ma drzali v pozornosti po cely cas. Momentalne (september 2012) komercne naujspesnejsi cinsky film tak vo vysledku ponuka nadstandartnu blokbusterovu zabavu/dumku. 7/10. UPDATE 08/01/2013: Zezlo komercne najuspesnejsieho cinskeho filmu prevzala komedia "Lost in Thailand". ()

Fr

,,PORUŠILA JSEM ZÁKONY DÉMONŮ A BYLA UVĚZNĚNA V LEDU 500 LET. UTEKLA JSEM, ALE KDYKOLI MĚ MŮŽOU ZAS CHYTIT. A VY MĚ MŮŽETE ZACHRÁNIT“..... /// Ledová slečna s ptákem lačnící po srdci (ale fuj, ten chudáček – pták debile! – je taky démon…), ženský intriky a čáry máry, jak ulovit chlapa (co já vám už potkal démonů!). Vizuál nádhernej! Fantasy jak vyšitá! Démoni, kouzla, frajer co trefí minci za letu (vím, vím, jenže tenhle měl zavázaný voči!), láska a zase láska, voda je kurevsky modrá a zlato se blejská, jak psí koule. Pohádkově a romanticky založený děvčata zavrněj blahem, milovníci bojovýho umění budou lačně čekat na každou malou předváděčku. Jo, slušná pohádka, ve který se těla měněj jak ponožky (u čistotnejch lidí Dežo…) a která, kdyby ubrala tak čtyřicet minut + 60% vysilující romantiky, klidně mohla dostat i 4*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Svojí tváří okouzlím nejednoho ptáka. Jsem snad Démon? 2.) Zjistím, kdy si s Démonem nemám měnit srdce. 3.) Thx za titule ,,LANGI“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

chrustie

Pro evropana, velmi exotické porcelánové panenky s obříma očima a kůží jako samet, vždy udělají své. I přes né příliš chytlavou hudbu a zbytečně dlouhou stopáž, se aspoň pro mě, jedná o jeden z nezajimavějších asijských snímků, co jsem viděl. Po vizuální stránce velmi chytlavé, nápadité scény plné detailů. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $50,425Tržby Celosvetovo $116,400,000▐ V prvom rade to je strašne zdĺhavé na to aby to mohlo strhnúť, upútať, akcia v minimálnom rozsahu, dejovo miestami dosť miš maš, niekedy je fakt ťažké sa vyznať v postavách ktorá je ktorá, vizuál slušný ale zas niektoré triky ako medveď dosť odbité. /40%/ ()