Měsíční past

• Česko Měsíční svit (neoficiálny názov) (viac)

Jason Grant a Marty Tanner, dva američtí kosmonauti, objeví na Měsíci stopy čtrnáct tisíc let vyhynulé kultury - mimozemský vesmírný koráb. Na Zem dopraví zvláštní vzorek podobný fotbalovému míči. Jen co přistanou, domnělý míč se změní v ničivého bojového kyborga. Vědci mezitím zjistí, že příčinou zániku prastaré měsíční kultury bylo působení zvláštního druhu robotických vetřelců, napůl strojů a napůl mrtvol, kteří byli při své někdejší misi zneužiti. Oba kosmonauti jsou vysláni dokončit výzkum na Měsíci. Zde však najdou již celou hodru rozzuřených kovových příšer, připravujících se na pozemskou invazi... (Intersonic)

tron

Raz za 40 minút sa stane niečo zaujímavé, ako strojové prerobenie mŕtveho astronauta, no behom štyroch sekúnd doňho vypália dávku zo samopalu, je po dobrom nápade a veselo sa pokračuje v ďalších nezaujímavých a nudných motívoch. Niektoré veci sú také hovadské, že si ich všimne aj človek, ktorý mal z fyziky štvorku (jedna vesmírna loď strelí do druhej a tá je ODHODENÁ o 10 metrov dozadu). Na snímke je (ne)vidieť slabučký rozpočet, ktorý nemal šancu dôstojne zhmotniť ambiciózny scenár, plný raketoplánov, gigantických exteriérov a interiérov vesmírnych mimozemských lodí, povrch Mesiaca a 3-metrových, vraždiacich Transformerov. Že sa o to niekto vôbec s takýmto rozpočtom pokúsil, asi veľa vypovedá o jeho zúfalstve. Film na mňa pôsobil dojmom, že vznikol podľa veľmi kvalitnej sci-fi poviedky, výsledkom je však nízkorozpočtové veľmi nekvalitné béčko, hraničiace s céčkom. ()

Mol

WE DON'T TAKE NO SHIT FROM A MACHINE! Teda já nevím, ale když odlétali na měsíční misi, tak museli přidat minimálně jednu podpůrnou raketu, aby vynesla všechny ty šminky pro plukovníka Jasona Granta. Jinak by se to vymykalo zákonům gravitace. No a když už je teda takovej fešák, tak je jasný, že v kyslíkovém stanu ohne 14.000 let starou mimozemšťanku. Bruce Campbell hraje jako o život a smrti se vysmívá až do úplného konce. Uziny mají nekonečně nábojů a ze všeho kouká 5.000 dolarovej rozpočet. Slabší. ()

Han22

Velice příjemné překvapení. Kolik existuje sci-fi hororů z naší doby, které se odehrávají na Měsíci? K tomu dvojice hláškujících astronautů se současnou technologií, bezvýchodná situace, armáda robotů a jedna docela nečekaná smrt. A navíc perfektní obsazení - Bruce Campbell potěší vždy a Walter "Čechov" Koenig si konečně po podržtažce ve Star Treku a záporákovi v Babylon 5 zahrál hlavní roli. Efekty mohly být trochu lepší, ale na druhou stranu na Měsíci se toho tolik vymyslet nedá a na béčko to vypadá obstojně. Originalitu cením, takže za 4*. ()

dopitak

Zajímavý dabing mající původ asi v Brně, solidní námět dávného odkazu odkrytého na Měsíci, a totálně zmršený postup k cíli. Budu hodně prozrazovat: špatné je to, když z malé dovezené schránky najednou běhá po chodbách vesmírného střediska transformer rexovských rozměrů, a taky z objevené měsíční základny tvůrci vytěžili kulový. Dost připomnělo Promethea. ()

choze

Tenhle intersoňácký komorní sci-fi horůrek svého času odkojil nejednoho puberťáka, mj. i mě. Tvůrci si totiž uměli zahákovat svou cílovku - který kluk nesnil o tom, že bude kosmonautem, bude řídit raketoplán a brázdit Měsíc v lunárním vozítku a který kluk neujížděl na nejrůznějších Transformerech a mechách. Tady si mohl užít obojího požehnaně, navíc s povětšinou slušnými triky a (ryze ateliérovou) výpravou a dvojkou startrekovský Walter Koenig-Bruce "Ash" Campbell. Dnes už mě ale tahají za uši triviální až otravné dialogy a mírně nudí nevyrovnané vypravěčské tempo, kdy v první půlce filmu stíhá jedna brutální časová zkratka druhou a v druhé půlce se děj maximálně natahuje prdelením se hrdinů po měsíční krajině sem a tam. Jinak tu samozřejmě najdete vše co do béčka z 80. let patří - kozy (na Měsíci!), závěrečnou likvidaci monster mohutným výbuchem a otevřený konec. Dokoukejte až do konce závěrečných titulků. ()

• Při telefonátu přibližně v 30. minutě je možné několikrát zahlédnout mikrofon filmového štábu. (eugeene)
  • Vo filme sa objaví celkovo 5 verzií kyborgov zvaných Kaalium. (fefee)