Shao nian si da ming bu

všetky plagáty
Akčný / Mysteriózny
Hongkong, 2008, 25x45 min

miklaras

Velice se omlouvám, že jsem nehodnotila The Four...jsem to ale.... Takže, v rámci čínského seriálu to byla výborná lahůdka a víc, než uspokojivá pohádka na večer. Hlavní představitelé rozhodně nebyli bez charismatu, ať už kladní nebo záporní, pro ctitele old school tu zabojoval Gordon Liu a co víc, Lee Hoi San. Asi nejlépe zvládnutý wuxia seriál posledních let (pro nedotčené, nesrovnávat se seriály jiných rodukcí, tohle je Čína..), drobné chybky, klišé a romantika se nepočítají. 7,5/10 ()

MaedhRos

The Four je evidentně nízkorozpočtová a výrazně studiová záležitost, které jaksi schází ten úžasně poetický a naglančený "look" nákladnějších produkcí z kontinentální Číny. Síla tohohle seriálu nicméně tkví v postavách, příběhu a kvalitním obsazení. Jediné, co The Four poněkud ubralo na kráse, bylo krácení z původně zamýšlených 30 dílů na 25. Nedostalo se tak dost prostoru všem postavám, které by si to zasloužily, některé dějové linie jsou načrtnuté spíš zběžně a závěr je poněkud uspěchaný. Jsem velký fanda "Si Da Ming Bu", takže asi budu mít tendenci nadržovat jakémukoli solidnímu zpracování - nicméně se domnívám, že i přes jisté dílčí nedostatky je tenhle seriál velice pěkným dokladem toho, že fajn wuxia seroš nepotřebuje extra nutně ani dechberoucí čínské scenerie, ani velký rozpočet. ()