Shao nian si da ming bu

všetky plagáty
Akčný / Mysteriózny
Hongkong, 2008, 25x45 min

MaedhRos

The Four je evidentně nízkorozpočtová a výrazně studiová záležitost, které jaksi schází ten úžasně poetický a naglančený "look" nákladnějších produkcí z kontinentální Číny. Síla tohohle seriálu nicméně tkví v postavách, příběhu a kvalitním obsazení. Jediné, co The Four poněkud ubralo na kráse, bylo krácení z původně zamýšlených 30 dílů na 25. Nedostalo se tak dost prostoru všem postavám, které by si to zasloužily, některé dějové linie jsou načrtnuté spíš zběžně a závěr je poněkud uspěchaný. Jsem velký fanda "Si Da Ming Bu", takže asi budu mít tendenci nadržovat jakémukoli solidnímu zpracování - nicméně se domnívám, že i přes jisté dílčí nedostatky je tenhle seriál velice pěkným dokladem toho, že fajn wuxia seroš nepotřebuje extra nutně ani dechberoucí čínské scenerie, ani velký rozpočet. ()

miklaras

Velice se omlouvám, že jsem nehodnotila The Four...jsem to ale.... Takže, v rámci čínského seriálu to byla výborná lahůdka a víc, než uspokojivá pohádka na večer. Hlavní představitelé rozhodně nebyli bez charismatu, ať už kladní nebo záporní, pro ctitele old school tu zabojoval Gordon Liu a co víc, Lee Hoi San. Asi nejlépe zvládnutý wuxia seriál posledních let (pro nedotčené, nesrovnávat se seriály jiných rodukcí, tohle je Čína..), drobné chybky, klišé a romantika se nepočítají. 7,5/10 ()

• Představitelé čtyř hlavních hrdinů (Raymond Lam, Kenneth Ma, Sammul Chan a Ron Ng) nazpívali také titulní píseň. (MaedhRos)
  • Roli Tit Sauova otce zde hraje Law Lok Lam - herec, který se v jiném televizním zpracování stejného námětu, seriálu ATV "Si da ming bu chong chu jiang hu", objevil jako Lang Huet - tj. v roli, kterou zde ztvárňuje Ron Ng. (MaedhRos)