Titulní hrdina komediálního filmu je typický žižkovský frajer. S chytrostí a šarmem si vyřizuje otevřené účty s policejním inspektorem Mourkem, který ho chce stůj co stůj dostat do kriminálu. Jenže Fešák Hubert unikne z každé nastražené pasti a nakonec připraví na zavilého policistu a jeho podřízené elegantní podraz. Z hledaných zločinců, které Mourek díky Hubertovi se slávou dopadne, se vyklubou nevinní lidé. Děj se odehrává na počátku třicátých let, v době hospodářské krize. Snímek vychází z tradičního pojetí žánru a pohybuje se v rovině určité nadsázky. Jak příběh, tak atmosféra jsou značně idealizovány. (oficiálny text distribútora)

jerrik7

Stejně jako v seriálu První republika se i ve Fešáku Hubertovi odehrává děj v kulisách první republiky, které je pro mne jaksi příjemné. Oba filmy jsou zábavné, První republika dokonce napínavá. Proč tedy hodnotím První republiku znechucen a dvěma hvězdami, zatímco Fešáka čtyřmi? Asi proto, že zatímco První republika je jaksi „postmoderně“ šroubovaná, překombinovaná, křečovitá, v příkrém rozporu s tím, co jsem od tohoto seriálu očekával, Fešák je prostý, jednoduchý, pohodový, oddechový film, od kterého jsem mnoho neočekával a přesto potěšil. ()

Himbajz

Je to ten druh komedie, která s nadhledem profoukne obývákem a vyloudí úsměv. Navíc několik nesmrtelných hlášek. No, je to prostě fešácký žižkovák :-). ()

Stoupa07

Mám rád filmy s astmosférou přelomu Rakouska Uherska a První republiky. A hlavně tu srandu. Sestava herců Heřmánek, kostka, Somr, Čmaňa, L.Lipský, Kostelka atd.je prostě nepřekonatelná. ()

Tuvy

Výborný film stojí na výborných hereckých výkonech snad všech (škoda, že někteří to asi už zapoměli i když to tehdy uměli). Inspektor Mourek mimoto fantasticky předvádí, jak by rozhodně policejní práce NEMĚLA vypadat. ()

ToddB

Mám rád komedie točené v 70. nebo 80. letech odehrávající se za první republiky. A tahle je fakt vydařená. Perfektní Heřmánek a Kostka a hlavně to má děj. Jedna z mála komedií, na které se podívám kdykoli znovu. ()

Vaso

Tak takhle si představuju perfektně odpočinkový film. Jednoduchá zápletka, která přepne mozkové závity na volnoběžný režim, kvalitní herecké obsazení v čele s žižkovským frajerem, nenásilná režie, žádné prudké dramatické zvraty, prostě pohoda, pohodička, ke které se moc rád vracím. ()

Smells

Lehká oddychovka z první republiky,se skvělými herci nad které vyčnívá Heřmánek a překvapivě se nepitvořící Zedníček. ()

Vites

Karel Heřmánek v jedné ze svých životních rolí. Na to, jak nenápadná je to komedie, opravdu skvělý scénář i herecké výkony, a ač nePražák, zaujala mě i staropražská atmosféra, moc pěkný film.... ()

quido.morava

Hořkosladké dílko, na které se dá dívat opakovaně a pořád neztrácí hodnotu. Výborná předloha, skvělé herecké výkony a režie Ivo Nováka, který, když měl "své chvilky", dokázal být geniální. ()

PavelKral

Protože obdivuji prvorepublikovou atmosféru, spravuji si touto fešáckou pohádkou náladu několikrát ročně... Absolutní pohoda Karla Heřmánka... Také Petr Kostka si v úloze inspektora Mourka úplně libuje... BTW na svatbě Čerepetkových a Rorejsových se v čase 16:40 s tenorsaxofonem mihne Eugen Jegorov, jenž skutečně tento nástroj ovládal... Žena s houslemi v 55:25 je Emilie Zíchová, která hrála ve filmu Matěji, proč tě holky nechtějí a Kulový blesk vždy ženu s houslemi. ()

Ozzycek

Já tyhle "podfukářský" filmy prostě miluju. Za mě 100% nejlepší český snímek tohoto ražení. Je krásné fandit hajzlíkům, protože těch kladných hrdinů, dle vnímání většiny, jsou plné filmy. Heřmánkovi tahle role perfektně sedla a škoda, že nepřišel druhý díl. ()

milos.bradik

Pěkná film, skvělý Heřmánek i mnoho ostatních herců. Taková nostalgická komedie o hloupých policajtech a chytrých podnikavcích na hraně a někdy i za hranou zákona. Samozřejmě musela být zasazena do doby první republiky, protože zesměšnit takto komunistické příslušníky jistě nešlo. ()