Tajomstvo starého pôjda

• Česko Tajemství staré půdy (viac)

Na jugoslávském ostrově Hvar se odehrává dosti naivní dětský příběh o nerozlučných kamarádech, kteří na půdě starého domu naleznou podivuhodné dědictví po pradědečkovi - prototyp úžasného vynálezu. Jenže o něj se zajímají i zločinci, kteří si myslí, že by jej bylo možné zneužít jako účinnou zbraň. Vnášení dobrodružných prvků je stejně neobratné jako samotné syžetové zakotvení. (oficiálny text distribútora)

GAVIN17

Dne 15.10.2017 jsem změnil hodnocení tohoto filmu na 5 hvězdiček - možná z nostalgie k filmu z mládí, který mne tehdy tak uchvátil, že jsem chodil po kinech a prosil o fotky z filmu, až se mi to v jednom kinu podařilo a dodnes je mám ve svém filmovém archívu. Fantasy prázdninový příběh dvou kluků (a jedné holky, kterou jsem tehdy moc nemusel, jak si ještě vzpomínám), kteří se stanou radiokamarády a pak se konečně setkají na jugoslávském ostrově Hvaru poprvé v životě. Fascinoval mne verneovský motiv v příběhu a moc se mi líbilo upřímné kamarádství Pepíka a MIra a moc jsem si přál být tím chlapcem ze Zábřehu a moci se koupat v moř a jíst smažené ryby, čerstvě ulovené (což se mi splnilo až po více než 20-ti letech roku 2012 u polského Baltu, ale zážitek to nebyl o nic menší). Myslím, že to je výborný film a brzy se k němu dostanu, abych ho znovu zhlédl. - Pro Vikki - souhlasím s tím, že často chybí jména hlavních dětských hrdinů v popiskách filmů . Takže to napravím i zde: MIRO (Mario Mirković - daboval Rudolf Hrušínský nejmladší), PEPÍK (Jiří Guryča -. daboval P. Zajíc), ADAM (Rene Bitorajac - d.F.Sirotek), BOŽENA (Nina Petrovičová - dabovala D. Zajícová). ()

vozralec

Tenhle film jsem hledal hodně dlouho, tedy hlavně jeho název. Z mládí jsem si pamatoval jen Kanyzu, Jugošku a přístaviště. A teď jsem to viděl opět. Pro děti rozhodně zajímavé dobrodružství. A Božena k tomu. Český Pepík asi ovládal jugoslávštinu. ()

ivonius

Se divím, že tenkrát soudruzi v Československu dovolili natáčet v pro nás kapitalistické cizině.A kluk z Prahy by se bez víza tam taky nedostal. ()

Kkahunaa

Dobrodružný snímek, skoro nezatížený dobou, cílící spíše na dětské publikum, který vhání do mysli vzpomínky na čas strávený hrami, ve kterých se fantasii meze nekladou. Fantasie je zde tvůrci ztvárněna prvky sci-fi (antigravitační kanón, který děti objeví), taktéž je zde patrné špionážní téma (Jan Kanyza jakožto agent pátrající po kanónu). Za zmínku stojí malá role Miloše Kopeckého, který zde předvádí jeden ze svých tradičně výborných padoušských výkonů v roli šéfa, co vyšle svého špionského agenta, aby mu fascinující vynález sehnal. Povede se dětským hrdinům zabránit krádeži včas? ()

shivaki

Tenhle film si pamatuju z dávných osmdesátých. Jeden z těch po kterých jsem jako kluk vylezl z kina se zasněným výrazem. Ve vzpomínkach takřka archetyp letního dobrodružství. A to není úplně málo, za to 3 hvězdy určitě zaslouží. ()