Paul a Sally Taylorovi jsou neslyšící. Narodili se tak, chodili spolu do stejné školy, která nekladla důraz na znakovou řeč, ale na odezírání a co nejlepší zvládnutí řeči akustické. Oba vystudovali vysokou školu, narodily se jim tři zdravé, slyšící děti, které vychovali a žili s nimi šťastný a plhohodnotný život. V jejich 65 letech najednou dostanou možnost podstoupit operaci, která, pokud se podaří, jim umožní poprvé v životě něco slyšet. Jejich dcera Irene, režisérka filmu Konec ticha, je sleduje od okamžiku, kdy se o této nabídce poprvé dozvědí, až do doby dlouho po operaci. Velmi emotivní snímek plný vzestupů a pádů si na festivalu v Sundance získal přízeň publika a vysloužil si Cenu diváků. (oficiálny text distribútora)

Heraldika

Další film z velmi kvalitní nabídky letošního festivalu Sundance, promítané ve Světozoru. Toto nejsou Slepé lásky, ale Hluché lásky :-) Manželský pár, který si prošel většinu života ve společně sdíleném tichu, se z rozličných důvodů (které ale nejsou ani jednou jasně specifikovány) rozhodl pro velkou změnu. Nakolik se ukázala být nová situace zatěžkávací - jsme svědky velmi emotivních a dojemných scén, nepřestává divák očekávat klasický happy end. Toto očekávání je poněkud zklamáno, abychom naopak prošli katarzí spolu s oběma manželi a na konci se nadýchli závanu čerstvého, neklišovitého rozloučení s rodinkou, která opravdu za necelých 90 minut přiroste k srdci. Co mě naprosto dostalo, byly autentické záběry z home videa, pořízené v rozpětí mnoha let. Krásné. Běžte a udělejte něco se svým životem, nikdy není příliš pozdě. ()