Banda vedená bezohledným Oswaldem (Cris Huerta) uloupí převážené zlato. Během noci, kdy oslavují lup, jeden z členů bandy zlato ukradne. Na druhý den ráno je nalezen mrtvý, ale po zlatu není ani stopy. Šerif Frank Garringo (Robert Woods) musí vyšetřit nejen vraždu, ale i obnovit pořádek v městečku. (ilclassico)

ilclassico

Celkem svižný tortillák, trpící všemi neduhy nízkorozpočtových westernů. Na druhé straně se stále něco děje, takže nuda by snad hrozit neměla. V rámci žánru za (slabé) 3. ()

curil

Jeden z nejslabších spaghetti westernů, co jsem viděl, i když je pod ním podepsán poměrně renomovaný režisér I. F. Iquino. Nezáživný western nepřináší nic nového, děj není příliš vzrušující. Více než jindy hraje větší roli prostředí salonu a ženy, což na napětí nepřidá. Teprve v posledních dvaceti minutách tempo příběh zrychlí, ale celkový dojem z utahaného filmu nenapraví. Tentokrát ani nezaujme hudba Enrique Estebana, většinou silná složka italských westernů. Film je tak pro věrné fanoušky tohoto subžánru, nebo fanoušky herce Roberta Woodse nebo režiséra   Ignacia F. Iquina. ()