Skvelý deň

• Česko Bezvadný den (viac)

Hlavnými aktérmi príbehu sú manželia Emma a Antonio. Po roku ich odlúčenia sa do tejto rodiny vracia brutalita, ktorá neustále formovala ich manželstvo. Tentoraz je to však aj s drsnými následkami. Popri nich sledujeme ešte jeden manželský pár a rodinu Antoniovho šéfa Elia Fioravantiho. Ten sa zo všetkých síl snaží zachrániť svoju politickú kariéru, ale  neuvedomuje si, že tým ničí svoj osobný život, a svojej žene Maji nedáva inú možnosť, ako ho opustiť. Navyše sa už dávno vzdialil svojmu synovi. V jeden perfektný deň však Emma, Antonio, Elio a Maja vyložia na stôl všetky karty, s ktorými hrali svoje životy plné hry a pretvárky a snažia sa znovu získať nad nimi i nad sebou samými stratenú kontrolu. Aj napriek tomu, že by to mohlo znamenať neskutočnú zradu  tých, ktorých najviac milujú. (Film Europe)

angel74

Nechám si zajít chuť a zůstanu radši u svých docela všedních dnů, než bych si užila jeden perfektní po vzoru tohoto filmu, který zdánlivě poklidnou formou vypráví o tom, jak mohou být některé vášní nabité vztahy destruktivní. (80%) ()

Martin741

Reziser Ferzan Ozpetek a jeho film nielen o medziludskych vztahoch. Tie sice nepatria do vseobecneho rozhladu, no doakzu urobit  zo zivota pekny masaker   : 68 % ()

kolemjdouc

Italové kladou důraz na zvýraznění pocitů postav.Mastandera toho záporáka zahrál za jedna.Vlastně to celé bylo o jeho roli.Jak se žije člověku který ví,že to zlo v sobě má a stačí sebemenší spouštěč a už to nezvládne.Vlastně mi přijde že se režisér soustředil pouze na něj a ten zbytek byl křoví. ()