Soudobí kriminalisté řeší dvacet let starý případ vraždy na předměstí. Protože v nové době jsou zločiny už jen překonané pozůstatky minulosti, není kam spěchat, a tak se i celý film neúnosně vleče. Původní námět zkušeného autora lze sotva označit za originální a nápaditý. (oficiálny text distribútora)

petrik11 odpad!

Primitívny propagdistický film, kde dobro (komouši) zvítaží nad zlom (bývalý kapitalistický režim). A to všade a v každej podobe. ()

Repulsion

Detektivka se zpočátku rozvíjí zajímavě, ale jak už napsali jiní, nakonec z toho zůstává jen klasická kostra napěchovaná ideologií. Nicméně postava Rudolda Hrušínského mě zaujala tím, že jsem u ní měl pocit, jako by do ní tu a tam probleskovalo naladění do Švejka. ()

Hombre8

Hrušínský mi přišel, že naschvál šaškuje. Přesto ale ostatním, snad s výjimkou Vejražky herecky utekl o několik délek. Nevím, jestli jsou tak slabé výkony herců dány režií nebo okolnostmi vzniku filmu, ale většinou mi příjdou strašné. Z celého toho počinu na mě vane pocit, že je to psané, režírované a i hrané jakoby z donucení. Však také nejspíš ano. ()

Smells

Super detektivka.Na svou dobu mistrně zvládnuté masky-rozdíl 20 let věku herců. Za mě velká škoda,že je dnes už zapomenutá. ()

Spanki

Překvapivě ne tak moc "komunistický" film. Nemůžeme všechny filmy popisující nějaký sociální problém označovat jako komunistickou agitku. Jenom se tam občas soudruhuje, což je ale pochopitelné, když jde o představitele veřejné moci. A příběh je to zajímavý. ()