Druhý muž

• Slovensko Iný muž (festivalový názov) (viac)

Peter a Lisa žijú roky v pevnom manželskom zväzku. Ona je úspešná dizajnérka obuvi, on vedie vlastnú firmu. Lisa práve slávnostne predstavuje svoju aktuálnu kolekciu. Pri večeri je však nesvoja, vyhýbavá. Kladie manželovi otázky ako „Myslíš, že dvaja ľudia môžu žiť spolu po celý život? Nikdy si sa nechcel vyspať s inou ženou?“. Peter sa pokúša nájsť odpovede na ceste do Talianska. Tam sa zoznámi so šarmantným Ralphom, ktorý je Lisinin milenec. Ale Ralph má vlastné tajomstvá.

Dráma o klasickom ľúbostnom trojuholníku, ktorý výrazne presahuje obvyklú šablónovitú tému cudzoložstva. Príbeh sa rozvinie a skúma podstatu neprvoplánovej žiarlivosti, ale aj straty a odpustenia. Napätie sa stupňuje. Vzniká zvláštna emocionálna a estetická kombinácia túžby a posadnutosti. (oficiálny text distribútora)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co je horší? Když žena, kterou tak miluješ, je s jiným mužem jiná nebo když je stejná?" Liam Neeson až po předčasné smrti své ženy zjistí, že měla milence jménem Antonio Banderas. A nevěra prostě hejbe světem. ;) Příběh o téměř celoživotní tajné lásce, který má hodně zvláštní konec. Pro mě trochu ztráta času, i když jsem pořád něco čekal nic se nedělo. Nebýt Neesona a Banderase, hodnotil bych o 1* méně. - 50%. ()

peproch

téma: manželská nevěra, odpuštění , smysl rodičovství. Charakteristika: esej o žárlivosti a možnosti zabít a o smíření se sebou, smíření s rozčarováním. Peter zjišťuje, že i když bylo jeho manželství s Lisou neuvěřitelně šťastné, harmonické a trvalé, kdesi kdysi byl Lisy milenec, jistý lehkožijící Ralf. Ten mizera není zabit, Peter jej zaintegruje do příběhu, poté co Lisa zemře na rakovinu. Jen přehodnotí a přepíše svůj příběh života, prohlédne a smíří se. ()