Werner Herzog – režisér

(festivalový názov)
  • Západné Nemecko Portrait Werner Herzog (viac)
všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Západné Nemecko, 1986, 28 min

Rok předtím, než Herzog realizoval poslední snímek ve spolupráci s Klausem Kinskim Zelená kobra, natočil krátký autoportrét, v němž se mimo jiné vyznává z lásky k Mnichovu a vesnici Sachrang, kde vyrůstal, a v němž přibližuje a komentuje své dílo prostřednictvím ukázek z několika zásadních snímků. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Autoportrét Wernera Herzoga, který by se mi i dost líbil, kdyby měl lepší koncepci. Ono by stačilo, kdyby to šlo chronologicky a ne úplně nahodile, protože tady se třeba začne fakty z Herzogova života, pak se dostane na Signál k životu, následně na Herz aus Glas, pak Herzog mluví o svém dětství... Navíc mi i vadilo, že některé své významnější filmy Herzog nezmínil a nepředstavil vůbec (třeba Každý pro sebe a bůh proti všem nebo Woyzecka... a ani o Nosferatu tu nebylo ani slovo), protože jinak by tenhle autoportrét mohl být zajímavým seznámením s režisérem pro ty, kteří od něj zatím nic neviděli. On tím je i tak, ale stejně mohl být lepší. Nakonec mu ale ty slabé 4* dám. ()