Kaze no naka no kodomo

• Japonsko 風の中の子供 (viac)

strougy

Bratři Sampei a Zenta tráví většinu času pobíháním po venku s partou dětí a hádáním se o to, kdo odnese otci do práce oběd. To se ovšem změní, když je jejich otec obniněn ze zpronevěry a uvržen do vězení. Jelikož jejich matka musí nyní začít pracovat, je Sampei poslán žít k známým, kde ovšem způsobuje pouze problémy... Velice příjemný film, jehož vystižení dětského světa mi ze všeho nejvíce připomnělo slavnou Knoflíkovou válku. Výkony, které předvádějí oba dětští herci jsou prostě neuvěřitelné, podařilo se jim skvěle vystihnout jak rozdíly v charakterech obou bratří, tak i jejich společnou touhu po otcově návratu a postupně sílící bratrské pouto spojující oba dva proti partě dřívějších přátel, nyní vedených synem člověka, který jejich otce dostal za mříže. Dětskou hravost se podařilo přenést i na plátno, takže i přes vlastně smutné téma jsem se po většinu času spokojeně usmíval a při Sampeiových rošťárnách se i několikrát slušně zasmál a po skončení zjistil, že moje předchozí pochmurná nálada zmizela a já se spokojeně usmívám, což je pro mě největší důkaz kvalit tohoto povedeného snímku. ()

Bubble74

Hravý a milý film se skromným příběhem, připomínající Ozuův I was born, but...Težká situace po uvěznění otce nevyznívá tak dramaticky, protože je brána z naturalisticky zobrazeného dětského pohledu, který je bezprostřední, upřímný a často vtipný. Člověk se proto rád svému hojnému usmívání poddá a radovánky i neplechy dětského světa si s nostalgií a příjemností užije. ()