A svět byl můj

(festivalový názov)
  • USA Were the World Mine
všetky plagáty

Hlavní postavou tohoto snímku je mladý Timothy, který to nemá zrovna jednoduché. Jeho největším problémem je sexuální orientace. Timothy je totiž gay a jeho spolužáci se mu posmívají a nepřijímají ho mezi sebe. Žije jen s matkou, která si zoufale hledá práci a snaží se mu porozumět. Timothy dostane hlavní roli ve školní hře na motivy Shakespearovy hry Sen Noci Svatojánské a když při čtení veršů narazí na návod, jak s pomocí lektvaru získat lásku kohokoliv, neváhá a vytvoří lektvar přesně podle popisu. Důvodem toho je fakt, že je zamilovaný do svého spolužáka. Nejdříve všechno vypadá skvěle, ale později lektvarem omámí více lidí a vše se zkomplikuje. Timothy si s pomocí své učitelky uvědomí, že to tak dál nejde a společně se pokusí najít řešení. Celý děj je provázen melodickou hudbou a muzikálovými částmi.
WERE THE WORLD MINE byl u nás uveden na filmovém festivalu FABIOFEST 2009 v sekci filmů s gay a lesbickou tématikou. (honzik.33)

vanadium

Zajímavá adaptace shakespearovské látky díky jejímu napasování do homosexuální roviny. Nejvíc se mi líbil komediální aspekt filmu - do žánrového vymezení bych přidal škatulku komedie, fakt jsem se u některých scén dost nasmál:)) Lehce stravitelný filmeček s načrtnutými různorodými problémy, se kterými se mladí kluci na kluky asi setkávají. Učitelka literatury mi tím křečovitým úsměvem na první pohled připomněla "fear-love teacher" z Donnieho Darka, narozdíl od ní však postupem času působila stále sympatičtěji a sympatičtěji, zakončeno jejím "Who is next?":) Hezký happy end. ()

Disk

Viděno na letošním Febiofestu v sekci Gay a lesbický film. Film sice volně vychází ze Shakespearovy hry Sen noci svatojánské, již zkouší studenti chlapecké školy na závěrečné předmaturitní vystoupení, zároveň tak činí způsobem jako Zac Efron a jeho Melody Boys and Girls. Děj hry se potom přenese i do reálného světa, když se hlavní hrdina Timothy ztotožní se skřítkem Pukem a každému chrstne do očí nápoj lásky. Kdo zná hru, ví, co by se mělo stát, zde je ovšem změna v tom, že se do sebe zamilovávají lidé stejného pohlaví. Jak jsem říkal, film je vlastně muzikálem. A důležitým měřítkem jsou samozřejmě písně. Texty jsou vlastně úryvky ze Shakespearovy hry doplněné o původní a převzaté písně. Ovšem tvůrcům velký NEDÍK za Miku a jeho "šlágr" Relax Take It Easy. 7/10 ()

jafuska

další gay tématika, i když bohužel dávám jen 4 hvězdičky už jsem viděladaleko lepší film s touto tématikou,a jen jendobře, že je jichčím dál víc, středoškolák,který jesivědom své orientaci, ale stále hledá svoje místo kdo by ho měl opravdu rád, kéž by takových filmů bylo víc a točilo se víc, když vidím obsah filmu, že je to o gayích, nemoho se dočkat, až se na to podívám, takže je to pro mě hodně dobrý film a vím o čem píši ()

Greg25

Zajímavý snímek z nezávislé produkce na kterém je znát, že si režisér dal opravdu záležet, aby film vypadal více než obstojně. Scénarista evidentně takovou práci se scénářem neměl, protože vychází ze Shakespearovy Noci svatojánské, kde se jen dá, což není nic špatného naopak. Akorát téma bylo přeneseno z heterosexuální oblasti do té homosexuální, což není vůbec špatně a námět sám o sobě po tolika staletích chytá nový aktuální rozměr dneška. Problémy dospívajících homosexulů, jež mají často problémy zařadit se do společnosti, prostě proto, že je společnost nepřijímá jsou zachyceny velice reálně. Je to film určený primárně pro teenagery, ale věřím, že může oslovit i starší věkové kategorie. Kámenem úrazu je výprava, prostě nebyli peníze, i tak by šla výprava vyjádřit, což je poměrně škoda, protože se jedná o velice zajímavý snímek, který vzhledem k tomu, že je určen hlavně pro náctileté nabízí mnohem více než filmy alá Muzikál ze střední a další podobné hrůzy. Navíc by snímek fungoval dobře i s heterosexuální dvojicí. 70% ()

DavidS.

Tak trochu Společnost mrtvých básníků, tak trochu muzikál a hlavně příběh homosexuála na chlapecké škole, který hledá sám sebe a své místo...Poetická hříčka a obhajoba lásky ve všech podobách, která mohla být více dramatická a s větším nábojem v divadelních i hudebních číslech...Nevím, zda mi zcela vyhoval přechod z civilní roviny k fungujícímu nápoji lásky...Ale každopádně zajímavý film... ()