Mentalista - Season 5 (2012) (séria)

Rudý úsvit (S05E05)

(epizóda)
  • USA Red Dawn

Dnešný diel nás zavedie úplne na začiatok, keď do Lisbonovej kancelárie prišiel Patrick Jane a chcel vedieť, aké sú novinky v prípade vyšetrovania Reda Johna. V tej dobe sa riešila smrť muža, ktorý bol zastrelený pri ceste. Jane urobil na Lisbonovú dojem svojimi postrehmi, podarilo sa mu odhaliť vraha a vďaka tomu ho Lisbonovej šéf najal ako konzultanta. (TV Markíza)

IvcaSammet

Samotný případ byl sice skvělý, ale jinak dějově jakoby vůbec nezapadal ... Za prvé, proč s tímto dílem nezačít jako první a házet ho až do páté řady, kde vyznívá jako pěst na oko? Nehledě na to, že spousta detailů vůbec nesedí. Připomenul si někdo pilotní epizodu než vypustil do světa tento díl? Asi ne ... Navíc ta scéna s telefonátem s FBI byla až neuvěřitelně stupidní, skoro až vynucená, aby se aspoň nějak příběh posunul ... Sice hodnotím čtyřma hvězdičkama, ale celkově jsem z epizody velmi zklamaná. ()

• Tato epizoda je speciální, protože se příběhově odehrává několik let před prvním dílem a funguje jako úvod do seriálu. (Rominator)
  • Po vystoupení z výtahu v ústředí CBI (California Bureau of Investigation) lze na pravé straně několikrát zahlédnout portrét 38. guvernéra státu Kalifornie, kterým byl Arnold Schwarzenegger v období 17. listopadu 2003 – 3. ledna 2011. (Rominator)