Heartless

všetky plagáty

Život Jamieho Morganse (Jim Sturgess) vždy kazilo velké mateřské znaménko ve tvaru srdce na jeho tváři. Žije v městském světě ovládaném gangy, jejichž násilí dovádí Jamieho k přesvědčení o tom, že je svět nesmyslný, krutý a nespravedlivý. Ale pak Jamie potká někoho, kdo mu řekne pravdu. Násilí není jen náhodou. Je to daleko chaotičtější. Všechno má svůj důvod. Jakmile Jamie přijme tento svět, odhalí jeho velkou krásu a tak začíná jeho noční můra. (beran-ek)

Chobotano

Nebylo to vyloženě špatný, ale postrádal jsem tam pořádný tah na bránu. Prostě chvílema jako když pejsek s kočičkou pekli dort - spousta různých ingrediencí, hodně vedlejších motivků, ale pořádný vlastně žádný. Vlastně nevím čím, ale připomínalo mi to film Donnie Darko - možná tou výborně vytvořenou atmosférou. Ovšem stejně jako u tohoto snímku si po jeho skončení nemohu nepoložit otázku - o čem to jako, kurva, vlastně mělo bejt? Ale kdo ví, třeba jsem jen blbej... ()

Evziiik

Dlouho jsem nevěděla,co si o filmu mám myslet. Co je to za příšery? O co tam vlastně jde? Ke konci to ale začalo dávat smysl a celý příběh se celkem smysluplně uzavřel. Měl obrovskou sílu. To, že krása je jen povrchní, je blábol. Jamiemu ovládla celý život a nakonec si ho taky vzala. Stejně tak je blábol, že člověk nedokáže zabít. V podstatě dokáže úplně všechno. Ale dost bylo filozofování. Já měla takovej strach! To ani u hororů se tak nebojim. Výbornej film, ať si každej hodnotí jak chce. Opět úžasnej Jim v hlavní roli, dokonalost. Škoda, že tolik nehraje, takových herců není moc. Ale Jim má radši hudbu a i v této oblasti musím smeknout. Ten song Heartless je nádhernej! A je skvělý, že to dali nazpívat člověku, který hraje hlavní roli, protože díky tomu má ta písnička správnou emoci. Jsem nadmíru spokojená. Krásnej film. ()

space weaver

Předně, v označní filmu rozhodně chybí mysteriózní a horor. Se shlédnutím tohoto ďábelského dílka jsem dlouho otálel. A po splnění mise jsem byl na rozpacích jestli dát 1* za přílišnou krutost, kterou hrdina prošel, nebo 5* za originalitu a stupňující se šílenství, které se jen tak nevidí. Vzhledem k originalitě příběhu, dynamičnosti, hudbě, hercům dávám 5* Není to nic pro romantické a labilní povahy, ale spíše pro fanoušky mystery hororů, kteří si nepotrpí na přílišnou brutalitu (i když pár scén je dost drsných) krutost spočívá v bezvýchodné situaci Jamieho, který se ocitl v pekle vlastního života. ()