Heartless

všetky plagáty

Život Jamieho Morganse (Jim Sturgess) vždy kazilo velké mateřské znaménko ve tvaru srdce na jeho tváři. Žije v městském světě ovládaném gangy, jejichž násilí dovádí Jamieho k přesvědčení o tom, že je svět nesmyslný, krutý a nespravedlivý. Ale pak Jamie potká někoho, kdo mu řekne pravdu. Násilí není jen náhodou. Je to daleko chaotičtější. Všechno má svůj důvod. Jakmile Jamie přijme tento svět, odhalí jeho velkou krásu a tak začíná jeho noční můra. (beran-ek)

AlistairMir

Povedený horor s tragickým hlavním hrdinou. Ne že by hrál jako tragéd myslím to tak, že mateřské znaménko přes půl hlavy je docela problém když chcete s holkou na rande. No a když Jamie dostane šanci od démonického asi woodoo dacana s drsným jménem Papík mít normální obličej výměnou za to, že občas načmárá grafity jako svůj příspěvek do světa chaosu tak si s dotyčným plácne. No plácli by jste si s člověkem co Vám nechal sejmout mamku? Asi ne. Jamie tak sice bude mít krásnou novou fazonu, která bude rajcovat jednu blond girl, ale cena za to nebudou grafity. Papík chce na oplátku vraždu. Nebo je vše úplně jinak? Heartless je dle mého názoru hodně dobře natočený film, kde jedna tragédie stíhá druhou, depresivní prostředí a takzvaná špína je všude kolem a na člověka dopadne i pocit stísněnosti. Svým způsobem mi to lehce připomíná filmy jako Mechanic nebo Citadel. Ne tak příběhem jako depresivní atmosférou a vše obklopující špínou. Konec mě potěšil stejně jako celej tento film. ()

Mahalik

Nádhera! Nemám rád důchodcovské spílání nad otáčivým momentem země, ale stejně: je možné, aby mě San Andreas či FIFA O7 dokopali k zabití otce a syna? Kde se vzala ta zloba? Z mediálních mas se stala chutná krmě pro nemyslící přežvýkavce. Jména hloupých na všech sloupích. Zloba oplácena zlobou a fatální začarovanej kruh, kterej dojde konce s posledním přeživším země vezdejší. Vsadím se, že to bude politik! Tenhle filmeček se mi přesně zabodl do názoru, kam tenhle svět spěje. A ač věčný optimista, pokorně se skláním před tímhle svinstvem, páčko souhlasím. Depresivní všelék! A Jim Sturgess bude jednou velkým hrdinou. 90% ()

George Stobbart

Nevšedná, psychologicko-hororová dráma s pár fantasy prvkami a niekoľkými hlbšími myšlienkami, šikovne ukrytými v modernom spracovaní. Hlavnou postavou je nesmelý mladík s veľkým znamienkom cez tvár, ktorý si s rodinkou žije v značne kriminalizovanej štvrti Londýna, pohybuje sa v oblasti fotografovania a netají sa tým, že sa nestotožňuje s okolitým svetom. Po stretnutí so záhadnými, démonickými postavami a následnou sériou násilných udalostí, ktoré sa dotknú i jeho blízkych sa rozhodne zmeniť svoj život. A nie, nepôjde o klasickú cestu za pomstou ani o premenu na tajného hrdinu, ako by sa mohlo zdať... Tento film je jednoducho iný; a to príbehom, spracovaním i jeho celkovým vyznením. Hoci sa primárne jedná o hororovú drámu, obsahuje mnohožánrové motívy a počas pozerania som si spomenul na snímky ako Constantine, Savage, Elephant Man, Blow-up, Night Watch... Chválim aj herecký výkon Jima Sturgessa v hlavnej úlohe, skvelú hudbu a film odporúčam ľuďom obľubujúcim nenápadné, zvláštne príbehy nad ktorými sa dá zamyslieť. ()

emma53

Mohla jsem to tušit, ale nějak mě to nenapadlo a začátek vypadal velmi slibně, Jamie v podání Jima Sturgesse hrál výborně, jeho maminka byla taky moc milá paní, celé to působilo silně emotivně a určité napětí tomu nechybělo už od začátku, ale pak se to najednou rozjelo úděsným směrem. Kdo mě zná, tak ví, že já žádné morbidní, vraždící, krvelačné a jinak hrůzostrašné příšery nemusím a ještě k tomu v téměř (pro mě úplně) hororové Londýnské atmosféře. Takže sorry, ale můj vlak po téhle koleji nejel. ()

Radka_86

Tak tímto filmem jsem vážně nadšená !!! Z důvodu toho abych nepsala jen bláboly o tom jak byl film super, úžasný, jakou z něj mám radost, vždy komentář píšu až den či dva po jeho shlédnutí, ale tentokrát mé nadšení neopadlo. I po 24h jsem přesvědčená, že se jedná o výborný snímek, kterým mě britové vážně moc překvapili. Výborné, ponuré a mrazivé psychodrama s prvky hororu útočící na naše city a psychiku, které mě nenechalo lhostejnou, vážně mě to chytlo za srdce. Temná a depresivní pohádka přímo ušitá přímo pro mě....Navíc naprosto úžasná muzika. 95% ()