Hrdinou tohoto netradičního kriminálního filmu je sedmatřicetiletý Tibor, který pracuje jako patolog. Vede osamělý způsob života, má problémy s komunikací. V téže nemocnici o několik pater výše leží jeho matka umírající na rakovinu. Tibor se dozví o možnosti léčby matčiny nemoci ve Švédsku, což ovšem pro něj představuje finanční náklady, které by sotva zaplatil. V tu chvíli vstupuje do jeho života tajemný jednooký muž, zvaný Kyklop, jenž mu za zabití jistého člověka nabízí potřebný obnos. Tibor na jeho nabídku přistoupí, aniž by věděl, koho vlastně sprovází ze světa. Dopis, který po vraždě obdrží, mu však odhalí souvislosti, které netušil. Režisér a scenárista Attila Gigor nenatočil svůj první hraný film jako podívanou pro silné žaludky. V jeho hrdinovi je i něco dojemně bezbranného, o čemž vypovídají výrazně stylizované scény jeho představ. (MFF Karlovy Vary)

Camac

Výborná detektivka s originální zápletkou, kdy vrah sám vyšetřuje koho vlastně a proč zabil. Navíc je hlavní hrdina naprosto jedinečnou osobností bez smyslu pro humor a společenských potřeb, vždy věcný a bez emocí, kterého snad nebaví vůbec nic. Ale film baví hodně. ()

jandula00

Druhý maďarský film, co jsem kdy viděla (Kontroll) a druhý maďarský film, co mě neskutečně bavil. Postava patologa Tibora je prostě dokonalá, mrazivá i černohumorně vtipná a především skvěle zahraná Zsoltem Angerem. Samotná zápletka byla také zajímavá, i když přechod z thrilleru na krimi působil trochu násilně. Co mě ale dostalo nejvíc byly vložené scény úmrtí Tiborových "pacientů" a další surrealistické vložky, které jsem nikdy dříve v podobné formě neviděla a které film hodně posunuly. Scéna ze švédské léčebny byla pak už jen takovou třešničkou na dortu. ()

tragos

Teď, po Hanebných parchantech, mohu myslím s klidem prohlásit, že Attila Galambos natočil maďarskou tarantinovku jak se patří a navíc v ní zanechal znatelnou vlastní stopu. A Nyomozó má spoustu chyb, o tom žádná, ale klady jednodznačně převažují a nudit se -- hlavně ke konci filmu -- rozhodně nebudete. Hodně slibný režijní debut, i proto za pět. ()

fisikk

Velice se mi líbil hlavní hrdina! Naprosto mě uchvátilo jeho chování, zvyky, zaměstnání , lhostejnost a neschopnost pochopit city druhých, výrazy v obličejích a krutá upřímnost. Rozhodně souhlasím s názorem jeho dívky:,, Zdál ses mi hodný a umíš poslouchat“. Jen přemýšlím, zda se mu z odvedené práce nedostavily výčitky kvůli práci, kterou dělá, tudíž je na podobné věci zvyklý, nebo právě kvůli jeho narušeným citům. Jen Tiborovy představy, které provázely tento film, mě zaskočily, nečekala bych je tady a tak mi moc nesedly. ()

Jablek

Tak toto byl muj první film na MFF v K.V...začátek velice slibný, bohužel v průběhu filmu se objevuje dost hluchých míst, které výslednému dojmu podle mě docela ubírají. Konec to opět zvedá...zvláště scéna s make-upem :) U některých východoevropských filmů mám problém s tím, že na mě nepůsobí, jak by asi mohly...každopádně podle reakce publika se film většině líbil. ()

matynka

To je přesně ten film, na který jdete, aniž byste od něj cokoliv čekali, a z kina vycházíte, aniž byste pořádně sledovali cestu ze sálu. Až na trošku silný happyend jsem byla nadšená. Tak sympatického vraha jsem ve filmu ještě neviděla! ()

Queendom

Černohumorný vyprávění o chlápkovi, kterej smyslu pro humor nemá ani za mák, ani toho moc nenamluví, zato důvtipu má na rozdávání. A když vezmu ten závěr, taky dost štěstí. Zápletka je originální a druhou půli jsem byla stržená proudem dohadů, kdo že je vlastně ten, kdo celou lavinu průserů způsobil. A nestydim se přiznat, že mě finále překvapilo. ()

DJ Kritik

Zvláštny film, ktorý prechádza z monotónnej línie do thrilleru a musím povedať, že postava asistenta patológa je to, čo tento film vynáša do vyššej triedy. Podone ako krimi s Ericom Cantonom. ()

nettopyrek

Wow!! Výborný scénář, skvělá režie, silně charismatická hlavní postava a příjemný černý humor. To vše ve velmi originálním „evropském“ kabátku. Zsolt Anger musí být fakt patolog (možná koníček), není možné, aby by to tak jen hrál… ;o) ()

Ruadek

Výborná a hodně svérázná záležitost s hrdinou, který bude patrně tím hlavním, na co si po letech vzpomenete když si vybavíte tento film. **** 1.3.2010 ()

Dream Dealer

"Kebysme i my meli takychto Kokotov!" Maďaři - národ uhrů, a voni udělaj takovej chytrej a zábavnej film. A u nás si pořád všichni dělaj další a další hořkosladký komedie z dob nácků nebo komoušů. Mrkni na to - mám ho v top 10 ()

elgordo

Myslel som si, že to bude zase len nejaký slabý film zo strednej Európy, ale mýlil som sa. Štyri hviezdičky si to už zaslúžilo už len za výkon herca v hlavnej úlohe. Takého týpka vôbec vymyslieť bolo umenie. Zápletku vymysleli zaujímavú a koniec bol trochu prekvapením. Celkom výnimočné boli stretnutia a dialógy hlavného hrdinu s mŕtvymi. ()

kalysta

Zajímave nakouknutí pod pokličku maďarské kinemaografie. Poměrně zajímavé, sarkstické, místy až stoicky filozofické krimi. Oba hlavní herci ( pomocník patologa a jeho přítelkyně) byli naprosto perfektní. Zceal sedí přirovnání k Dextru Morganovi, který se však nesnaží splynou s davem. SAma zápletka je vcelku originální, jediné co bych vytknul, že filmu ke konci poněkud dochází dech, pasáž před samotným vyvrcholením se mi zdála poněkud zdlouhavá. Jinak spokojenost. ()

glsak

Pro mě nejspíš jasný vrchol LFŠ 09. Neotřelé a promyšlené ovšem nevtíravé a hlavně zábavné. Maďaři dokazují, že jejich současná filmová tvorba patří k tomu nejlepšímu, co vzniká na evropském kontinentu, a že si zaslouží (i tady na ČSFD) o dost víc pozornosti než se jim dostává. Tuto mladou generaci z budapešťské školy budu i nadále bedlivě sledovat, držet palce a čekat na to, co nám zas předhodí do placu. Už se těšíím.. ()

iLBenacio

... jak již zaznělo u jiných uživatelů, možná na prstech jedné ruky by bylo možné spočítat vrahy, kterým v průběhu filmu bylo možno fandit do takové míry. Velmi vytříbený, i když dosti morbidní humor, posouvá hranice zážitku kamsi velmi vysoko. Zcela jistě zaslouží plný počet ()

BMAXX

Hodně netradičně zpracované krimi v čele s bezemočním vrahem klaďasem. Příběh byl možná lehce překombinovaný, ale to mu rozhodně na kráse nic neubírá...ba naopak :-) A ještě nutno dodat, že i tak ponurý film si dokáže pohrávat s humorem černým jako uhel... ()

d.u.f.f.y

Vyšetřovat vraždu, kterou sám spáchal a zjistit tím proč ji vlastně spáchal to můžou snad jen v maďarsku. Btw zajímavý způsob jak číst dopisy... nebo ne? ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (viac)