Hrdinou tohoto netradičního kriminálního filmu je sedmatřicetiletý Tibor, který pracuje jako patolog. Vede osamělý způsob života, má problémy s komunikací. V téže nemocnici o několik pater výše leží jeho matka umírající na rakovinu. Tibor se dozví o možnosti léčby matčiny nemoci ve Švédsku, což ovšem pro něj představuje finanční náklady, které by sotva zaplatil. V tu chvíli vstupuje do jeho života tajemný jednooký muž, zvaný Kyklop, jenž mu za zabití jistého člověka nabízí potřebný obnos. Tibor na jeho nabídku přistoupí, aniž by věděl, koho vlastně sprovází ze světa. Dopis, který po vraždě obdrží, mu však odhalí souvislosti, které netušil. Režisér a scenárista Attila Gigor nenatočil svůj první hraný film jako podívanou pro silné žaludky. V jeho hrdinovi je i něco dojemně bezbranného, o čemž vypovídají výrazně stylizované scény jeho představ. (MFF Karlovy Vary)

easaque

-4* určitě originální maďarská detektivka, oživená černým a absurdním humorem a nápaditou vizualizací. Děj je tajuplný a dost zašmodrchaný, tak není nouze o překvapení. Rozhodně zajímavé a artoví fanoušci by si mohli užít, stejně jako já. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Khalesi

Ani neviem, či by som to nazvala komédiou, ak áno, tak jedine brutálne čiernou. Predovšetkým to pripomínalo celkom kvalitnú detektívku i keď tak trochu predvídateľnú, ale stále zábavnú. Naviac ako bonus mi to stačilo sledovať v povodnom znení bez titulkov. Hlavný hrdina bol chladnokrvný panic s citlivou dušičkou, ktorý miloval mačky a ženy nevidel ako sexuálne objekty. Takže tu nechýba ani absurdno :) Doporučujem. ()

ghatos

Před sledováním snímku jsem byl ve velkém očekávání. Celkový dojem je lehký nadprůměr. Některé věci jsou výborné. Třeba herecký výkon hlavního představitele nebo figurka kriminalisty. Dějová zápletka není až tak originální. Naopak bych řekl, že to je klasicka profláknutá variace, kdo vraždí v rodině. Sarkasmus je výtečně zobrazen třeba v kině. Ty snímky, která tam promítali bych chtěl vidět :) . ()

misterz

Zaujímavým spôsobom spracovaný krimi príbeh Tibiho Malkáva, ktorý má problém s komunikáciou. A mať problém s komunikáciou teda nie je žiadna sranda, hlavne keď treba zohnať peniaze pre svoju ťažko chorú matku alebo viesť samostatné pátranie. Ale čo nedostal do vienka na jazyku, dostal na rozume, páčilo sa mi ako sa v každej situácii dokázal vynájsť alebo slovne svojho partnera v komunikácii totálne odrovnať. Tie jeho hlášky, často postavené na odzbrojujúcej úprimnosti, vážne stáli za to. V každom prípade je Tibi za dlhú dobu jedna z najzaujímavejších a najzábavnejších krimi postavičiek, na ktorej stojí a padá celý tento snímok. Krimi podhubie s finálnym rozuzlením je síce jasné už veľmi skoro, ale myslím, že to ani nebolo to najhlavnejšie, čo by diváka malo baviť. Tu išlo hlavne o Tibiho a pravdou je, že Zsolt Anger svoju rolu zvládol bravúrne. 80/100 ()

DwayneJohnson

Jednou větou skvělé a hlavně velmi originální. Aneb jak vystřídat za pár dnů hned několik profesí. Patologa, vraha a nakonec vyšetřovatele. Že to nejde? Ale jistě, že ano, jen musí mít člověk trošku štěstí, chladnou povahu bez známky empatie a vyšetřování opravdových viníků může začít. A že má při tom sám jeden trošku másla na hlavě, to přeci vůbec nevadí, hlavní je tomu přijít na kloub, což se v případě stoicky klidného Zsolta Angera podaří téměř dokonale. PS. poslední scéna s líčením úplně skvělá. ()

• Filmovanie prebiehalo od 30. júla 2007 do 13. septembra 2007, a to v Budapešti a neďalekom meste Gödöllö. (MikaelSVK)

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (viac)