Osamělost fotbalového brankáře

(divadelný záznam)
všetky plagáty
Československo, 1986, 78 min

Záznam divadelního představení Středočeského kulturního střediska (1987). Francouzský divadelní a filmový herec, dramatik a scenárista Didier Kaminka napsal "Osamělost fotbalového brankáře" pro sebe. Po zhlédnutí divadelního představení má divák pocit, že hra byla psána pro Pavla Zedníčka. V roli brankáře francouzského národního mužstva je dokonale vybaven jak hereckou erudicí, tak i fyzickou kondicí a obratností. Brankář v průběhu utkání s Japonskem rekapituluje svůj život a komentuje nejrůznější situace. Má k tomu dost času, kdysi přebral svému spoluhráči manželku a ten se rozhodl, že ho potrestá tím, že zabetonuje obranu tak, aby si už nikdy nesáhl na míč. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

je tomu už nějaká doba, co jsem tutu záležitost viděl a tak mám možná paměť zkreslenou, ale pamatuju si, že Pavel Zedníček předvedl vynikající výkon, který mne ani na sekundu nenudil, to spíš scénář samotný byl místy trošku jalovější ()

lena60

Zápas měl kolísavou úroveň. Především na začátku druhého poločasu upadla hra do hlubokého podprůměru. Zedníčkovy pantomimické kreace byly všechno možné, jen ne vtipné (nechápu, čemu se divadelní publikum smálo). Já jsem v této fázi hry dost trpěla...2 a půl sešívané (?) hvězdy. ()

roswelll

Klobouk dolů před hereckým výkonem Pavla Zedníčka, i když je to už skoro 30 let, jednou bych mu za tento neskutečný zážitek chtěl osobně poděkovat. ()

sator

No přespříliš a samoúčelně uřvaně- expresivní projev "vygumovaného"brankáře... Jediné co mě zaujalo byla Zedníčkova již zmiňovaná kondice. ()

Fifer

Mám rád nová, neokoukaná témata. Mám rád, když se někdo nebojí experimentovat. Klaním se před odvahou vyzkoušet takto náročnou a netypickou hru, ale ta originalita se velmi rychle vyčerpá a zůstane jen neustále žvanící Zedníček. ()