Bývalý uprchlík Vinh, kterého před dvaceti lety adoptovala švýcarská rodina, dospěl do věku, kdy je čas na ženění. A protože má svoji přítelkyni rád, rozhodne se ji vzít. Na svatbu pozve i svou skutečnou matku, jež musela zůstat ve Vietnamu, čímž jí dá jedinečnou šanci konečně poznat svět a rodinu, v nichž její syn žije. Jenže u Depierrazových to už dávno není taková idylka, jak ji syn líčil v dopisech. A neočekávaný příjezd paní Nguyenové proto vyvolá doslova zemětřesení. Možná ale právě náhlá návštěva dokáže mnohé změnit a připomenout všem zúčastněným, proč se měli dřív rádi a jaké je v rodině jejich místo. Možnost na nápravu přichází společně s mezinárodně ceněnou komedií, za jejímž vznikem stojí rodák z Lausanne Jean-Stéphane Bron. (oficiálny text distribútora)

borboleta

Mon frère se marie má jeden velký problém: nedokázal se rozhodnout, jestli to má být komedie anebo drama. Samozřejmě, že tyto dva styly je možné spojit a vytvořit super film, ale na to je potřeba být frajer z úplně jiného levelu, než tito Švýcaři. Tady je výsledek velice rozpačitý, kde se střídají světlejší chvilky se scénami, které jsou jen obtížně pochopitelné. Zápletka a vlastně celý příběh je vykonstruovaný poněkud násilně a nevěrohodně, navíc mám nejasný pocit, že za chvíli si ho už vlastně ani nebudu pamatovat. Na druhou stranu ale herci hrají dobře a během filmu jsem se úplně nenudila. Dávám dvě a půl hvězdičky. ()