Missy (Amanda Seyfriedová) a Alejandro (Ben Barnes) sú mladí, krásni a chcú sa vziať. Na tom by nebolo nič podivné, keby sa do veci nevložila Alejandrova prísne katolícka biologická matka Muffin (Christine Ebersoleová), ktorá sa nečakane rozhodla preletieť polovicu sveta, aby sa na chystanej svadbe zúčastnila osobne. A práve jej bigotný prístup k viere je nezlučiteľný so skutočnosťou, že manželia Griffinovci, ktorí Alejandra vychovali ako vlastného, sú už desať rokov rozvedení. Exmanželia Don (Robert De Niro) a Ellie (Diane Keatonová) Griffinovci sa preto rozhodnú, že pre upokojenie situácie počas svadby zahrajú pred Alejandrovou biologickou matkou spokojný manželský párik. To je možno zábavné pre ich ďalšie deti Lylu (Katherine Heiglová) a Jareda (Topher Grace), nie však pre Donovu dlhoročnú partnerku Bebe (Susan Sarandonová). Keď túto spoločnosť doplní ešte aj sobášiaci kňaz, otec Moinighan (Robin Williams), je jasné, že všetkých svadobných hostí čaká poriadne hustý víkend. (TV JOJ)

BeranSon

Otravná komedia postavená na pořád dokola omílajících se nešvarech, náhodách a tak. Hlavní herecká sestava, ať se zdá hodně nabroušená neuhrává nic, protože jeden není užitečný pro druhého a v celém dění filmu panuje tak nepříjemná atmosféra, až hanba. Big wedding neřekne takřka nic, vlastně ani nic říci nechce a je od hlavy až k patě prázdná. - 2/10 - ()

Vědma

Zaujala mě přítomnost tolika známých herců a přestože, sakra, vím, že obzvláště Robert de Niro a Diane Keaton - tito herci velkých rolí - na stará kolena vlezou do kdejaké sračky, zase znovu mě to překvapilo. No těsně před koncem jsem usnula, tak nevím jak to dopadlo. Ale tyto typy filmů stejně většinou nedopadnou, ale prostě skončí, tak co, ()

carly

prekvapivo zábavný film, ktorý utiekol ako voda. obsadenie bolo na jednotku. verila som im, že sú všetci jedna veľká disfunkčná rodina. to sa mi na tom filme páčilo, že bol o ľuďoch, ktorí sa dali pochopiť, ktorí sa mali radi aj v momentoch, keď sa neznášali, ktorí neboli dokonalí, ale o to prístupnejší. neviem, koho by som označila za najobľúbenejšiu postavu, ale Topherova premena na sexuálneho loudila, keď jeho postava stretla Nuriu bola silne nesympatická. mnohé zvraty vo filme boli predvídateľné, ale aj tak bol scenár dostatočne originálny na to, aby film nepôsobil opotrebovane. ak vyvolal istý pocit deja vu, bolo to do istej miery aj tým, že každá rodina je tak trochu strelená. ()

kristianzen

I přes pár velmi povedených vtipů, ve filmu bohužel přebývá více těch pubertálních, sexistických, prostě těch méně povedených, které jsou však v moderní době velmi v oblibě a shazujou žánr komedie na "trapná komedie". Je to nejspíše tím, že scenárista není tolik inteligentní člověk - aby nespadal do násilně vložených trapáren, ani zkušený člověk aby mohl vytěžit vtipy opravdu "ze života" - což je velmi těžké a sám vnímám komedii za nejtěžší filmový žánr. A nebo to prostě napsal na žádost studia za tři týdny.. U dvou z hlavních postav nedává smysl proč se chovají tak jak se chovají.. U jedné se to vysvětlí po půl hodině, u druhé vůbec.. Co se týče řemesla, režisér už si někde všimnul, že je hezké film otevřít a uzavřít stejným motivem, a jednou ve filmu uvidíme chytré využití střihu. Však co se musí nechat, je že herci i přes to jak trapně a nepřirozeně se místy musí chovat, to hrají velmi dobře, však ještě aby ne při jejich kvalitách.. Je to prostě snímek pro masy, které se přišli "odreagovat?" a rychle zapomenout, není v něm nic nového, nic překvapivého, až na pár kvalitních hlášek a poměrně krátké stopáže. ()

angel74

Už jsem to jednou viděla, ale spolehlivě zapomněla a jak teď koukám, tak jsem si to fakt nemusela připomínat. Hvězdnými jmény se komedie Velká svatba jen hemží, humoru je v ní však pomálu a příběh působí naprosto nanicovatě. Dokonce ani závěrečné romantické vyznění nezachrání tohle scenáristické fiasko. (35%) ()

• Svatba se koná v Connecticutu, kde vyrůstali Katherine Heigl a Topher Grace, kteří ve filmu ztvárnili sourozence. (jenik71)
  • Původní název filmu byl "Gently Down the Stream". (squella)