Farm House

všetky plagáty

Psychologický thriller, odohrávajúci sa niekde na stredozápade USA. Sledujeme mladý manželský pár, ktorý sa po veľkom nešťastí, ktoré sa im prihodilo, rozhodne žiť odznova. Keď sa im počas cesty podarí uviaznuť vo Wine Vineyard, osade uprostred ničoho, sú nútení čeliť množstvu tajomstiev a zároveň uniknúť miestnym obyvateľom, ktorí s nimi majú zlé úmysly. (ed_wood)

Teardown

Úvodní minuty jasně nasvědčovaly faktu, že se jedná o další buranský hixplotation. Opět naši hrdinové skončí s autem v příkopě kdesi v prdelákově, naštěstí poblíž opuštěné farmy, která ale není zas až tak opuštěná, jelikož tu bydlí velice laskaví človíčkové, kteří vlastně ale zas až tak laskaví nebudou, protože jsou ve skutečnosti pěkně zvrácený parchanti. Docela obyčejně vyhlížející krvavá buranská záležitost, která vlastně zase tak úplně obyčejná nebude. A jestli je to dobře nebo špatně, záleží čistě jenom na vás. Každopádně můžete skončit s výrazem v obličeji, jako náš hlavní hrdina, který svým připitomělým kukučem vypadal doslova "jak když nadloubou volovi". ()

AlistairMir

Spíš by si to zasloužilo 3* ale když vidím žhavou Kelly Hu jak zručně umí používat struhadlo tak nemohu jinak než přihodit. Příběh jinak stokrát viděný snad jen závěr může překvapit, ale v tomto žánru je mi fuk jestli je to originální. Máme zde dvojici mně osobně ne zrovna sympatických postav (muž a žena) , kteří se po smrti své ratolesti rozhodnou začít znova a jinde. Chlapík, co se mi celej film jevil jako absolutní trubadůr hned potvrzuje, že opravdu blbej bude a usne za volantem uprostřed dne. Kdyby jel celou noc tak chápu že bude unaven, ale oni vyrazili ráno...Prostě hňup. No kde se vzalo tu se vzalo sídlo manželů vinařů, kteří dvojici moc rádi pomohou a to pokud možno tak rovnou do hrobu. Ale naši klaďáci se po počátečním mučení pochlapí a pobabí a rozhodnou se vzdorovat. Směle jsem fandil vražednému páru a jak vzájemná vybíjená nakonec dopadla to si zjistěte sami. ()

Bloody13

Takhle to dopadá, když řidič usne za volantem. Auto zničený, všude okolo pustina, nadohled jen farma s podivnými majiteli. Divákům je více než jasné, kam tohle bude směřovat - k mučení dvou hlavních, absolutně nesympatických postav. Do toho znatelně vlezlé flashbacky, které zpočátku prohlubují jejich minulost, ke konci už navádějí k jejich smutnému osudu. Explicitních záběrů se film sice nebojí, ale napětí je pohřbeno demencí ústředního páru. Z Farmhousu tak vylezl další tuctový hixploitation, jehož závěrečné rozuzlení buďto pekelně nasere, nebo v lepším případě rozesměje. ()

Silviaxx

Opäť film, ktorý sa tvári ako niečo iné, čo reálne je, avšak v tomto prípade to nie je veľmi naprospech. V prvej polhodinke filmu sa vláčnym tempom zoznamujeme s postavami a prostredníctvom retrospektívy, ktorá nás sprevádza celou stopážou, sa odkrýva ich život, a hlavne to, prečo sa dostanú tam, kde sa dostanú. Po zoznámení film začína budovať dojem, že niečo nie je v poriadku a nastupuje pasáž teroru, ktorá je vynaliezavá a príjemná (ako pre koho). Napriek tomu, že sa film snaží navodiť akési napätie, sa ku mne bohužiaľ tento pocit nedostavil. Následne prichádza posledná časť Farmhouse, ktorá mi zásadným spôsobom narušila môj dojem a začalo sa to meniť na frašku - zároveň túto časť pokladám za najslabšiu a úplne zbytočnú. Na druhej strane musím uznať, že posledná asi minútka bola naozaj dojemná. ()

Morholt

Přežít úvodní třicetiminutové seznamování a pak se královsky bavit. Mladý pár vinou mikrospánku nabourá nedaleko vinic a najde dočasný azyl u sympatického páru, který vlastní k vinicím patřící farmu. Ze zdánlivých sympaťáků se ale vyklube něco, co trosečníci nečekali. A aby toho nebylo málo, začne se prát i rodinné špinavé prádlo. Zprvu jsem si myslel, že půjde o obyčejný hixplotation, ačkoliv Kelly Hu a Steven Weber nepatří k typickým teror vidlákům. Ale o to to mohlo být a také bylo zajímavější. Vše šlo podle osvědčených notiček, odehrálo se pár správně krvavých momentů, přičemž struhadlo už nikdy nebude to, čím bývalo dřív, ale 20 minut před koncem se mi zdálo, že film už nemá kam dál jít. Ale šel a můžu říct, že vyústění možná nebylo zcela originální, ale rozhodně mě překvapilo a dokonce i potěšilo. Nečekal jsem moc a dostal hodně. 80% ()