Nerozluční kamarádi Bobby a Ricky sní o tom, že se jednou prosadí jako profesionální boxeři. Mezitím ovšem přijmou nabídku losangeleského mafiána Maxe, aby v New Yorku asistovali jako "ranaři" černošskému gangsterovi Ruizovi při předání většího finančního obnosu. Celkem jednoduchá fuška se však stává, především díky Rickyho mimořádnému talentu pro průšvihy, mnohem komplikovanější záležitostí, než se na první pohled zdálo. (oficiálny text distribútora)

jcall2bad

Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednoduší chlápci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se téměř stává přehnaným počtem informací, a v jiných případech nedostatkem informací. A ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí. ()

Jara.Cimrman.jr

Na hodinách ekonomie jsem často spal a gangsterský styl života nevyhovuje mým trávícím orgánům. Asi tím bych omluvil to, že jsem zcela nepochopil vychytralou mafiánskou účetní transakci. Za mnohem horší však považuji skutečnost, že mne totálně zklamali mí dva oblíbenci. Favreau natočením nudného snímku a Vaughn vytvořením postavy tak sympatické, že jsem ho jen díky doktorátu ze sebeovládání nestřelil přes obrazovku do palice. ()

FrankieSS

Docela pěkná gangsterská komedie, která ale není ničím zajímavá. Charakterový rozpor mezi oběma hlavními postavami působil jako klišé (neustále blbý Ricky, keterý všechno kazí, a slušný Bobby, který kámošovi furt nadává působí pořád výchovně). Kladně naopak působila přítomnost Petera Falka rappera P. Diddyho. Bylo by to za 2 **, ale protože je to nezávislý snímek, jednu * přidám. ()

zlabus

Veliké zklamání. Od Jona Favreaua bych čekal podstatně víc. V podstatě vše co jsem dostal je tupá, nevtipná, otravná a NEUvĚŘITELNĚ debilní postava Vince Vaugha (snad nikdy mě ve filmu nikdo tak neiritoval) a utahaný děj, který je předvídatelný až to bolí. A to mám prosím nezávislé filmy celkem dost rád a hlavní protagonisty též. Nikdy víc. Snad si u mě se Swingers Jon vylepší reputaci. ()

kleopatra

Ranaři z pera Jona Favreau, mají tu velkou smůlu, že jim předcházeli Proutníci - taky jeho scénář. Nevím, jestli to tehdy bylo Limanovou režií, ten film byl prostě skvělý. Proutníci jiskřili, Ranaři se proti svému názvu táhnou a té blbosti Vincovy postavy je tam, aby to mohlo být vtipné, taky nestydatě moc ("to není startovací pistole, to jsem hlaveň ucpal červenym špuntem, abych byl nenápadnej"), ale když já mám pro tyhle filmy zavánějící nezávislostí a vzdorem takovou slabost. ()

• Auto, které ve filmu řídí Bobby Ricigliano (Jon Favreau), je Black Pontiac z roku 1977. (ČSFD)
  • Slovo "fuck" zazní ve filmu 274krát. (ČSFD)