Bryn a Paul jsou manželé, kteří se pokouší zavést svůj život do starých kolejí, poté co zmizel a pravděpodobně se utopil jejich čtyřletý syn. Nastěhují se do bytu v okouzlujícím starém domě. Zanedlouho se ale začínají dít zvláštní věci. Bryn vidí ve výtahu malého chlapce, o kterém se později dozvídá, že už je dávno mrtvý. Zemřel právě ve výtahu, který se utrhl zrovna ve chvíli, kdy se chlapec snažil utéct před svým násilnickým otcem. Bryn se rozhodne chlapcovu duši vysvobodit. Netuší, že dává v sázku svůj život. (oficiálny text distribútora)

l.bejk

Dáse to ale musíte mít aspoň 3 kafe nebo 2 redbully :) sám sem usnul ale když vidíte začátek a pak se prospíte ke konci tak to všechno v pohochopíte a o nic nepříjde te :o) ()

numan

Mladí manželé se přistěhují do domu, který evidentně není úplně v pořádku. Už během rozbalování krabic vám dojde, že nedávno utrpěli ztrátu dítěte. Matku to poznamenalo tak, že je úplně mimo. A hádejte co! No jistěěěěě. VIDÍ MRTVÉ LIDI. Taky máte dojem, že už jste něco podobného viděli? Ale to je jen začátek. Do koktejlu si přihoďte obrýleného Čandru s úchylkou na okultní vědy, sexy sestru - cvičitelku aerobiku, milého mladého bankéře a místní Madonnu okresního formátu. A taky několik policajtů pokud možno ještě tupějších, než je znáte z českých vtipů. Ovšem děj pak ve finále s neuvěřitelnou kostrbatostí nabere tak sugestivní zákrutu, že se celkem vyplatí tohle béčko dokoukat - i přes příšerné herecké výkony, hloupě vykonstruovaný scénář a trapné hysterické exhibice hlavní hrdinky. Teda pokud přežijete první hodinu a neukoušete se nudou. ()

LadyAjva

Pro mě to bylo až moc dlouhé, místy nudné, docela to spravil závěr. Čekala jsem od toho víc, což byla hloupost, protože mě mělo napadnout, že když si koupím horor ve výprodeji za 49 Kč, bude to stát za starou bačkoru.. ()

Strid odpad!

Je to stávka vy Kundy nevidel sem to ale duše a srdce říká ze je to zlo nedívejte se na to nebo všichni do jednoho umřete ()

Apii

Duchařina, u které klidně předkočte celé první tři čtvrtiny a rovnou si pusťte závěr - až ten totiž neprospíte. 2 hvězdičky si snímek zaslouží jednak za poprsí jedné z hereček a jednak za překvapení na konec. Zpracování, herecká sestava i scénář jsou vcelku mizerné. ()

kiki1

Tak jo, čekala jsem od toho víc. Filmů se "strašidelným domem" znám tucet, ale tohle veledílo patří mezi ty nejhorší. Už při prvotní scéně jsem tušila, že to bude postrádat tu správnou atmosféru, a taky tomu tak bylo. Celkově to bylo v podstatě o ničem a závěr se zombíky to zabil úplně. Prostě tak pitomý, až jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy a hodnotit to průměrně, ale když o tom tak přemýšlím, tohle snad ani průměr nebyl.** ()

Jirkacek

Snímek Mrtví mezi námi z roku 2009 jsem si koupil v lednu 2020 na blu-ray disku spolu s dalšími 29 filmy za velice výhodnou cenu, nicméně jsem si myslel, že jsem se stal majitelem filmu z roku 1999. Na obale totiž bylo napsáno Ozvěny mrtvých, tedy film s Kevinem Baconem, ovšem jak jsem záhy zjistil, uvnitř se skrýval právě tento horor s poněkud horším hodnocením. Ovšem několikrát se mi již stalo, že ačkoliv měl nějaký snímek zde na ČSFD špatné hodnocení, dostal ode mne třeba i pět hvězdiček. Inu co člověk, to názor. Nicméně se musím přiznat, že jsem horory neměl nikdy rád a nijak jsem je ani nevyhledával. Nebylo to snad kvůli tomu, že bych se snad při jejich sledování bál, ale většinou mne nebavily, měly ubohý a snadno předvídatelný děj a ty s hektolitry krve mi dokonce připadaly odporné až nechutné. Nejzajímavější mi z tohoto žánru připadaly hlavně ty duchařské, pracující s atmosférou místa, nečekanými lekacími scénami a napětím, které by se dalo krájet. Právě duchařská tématika se měla týkat i filmu Mrtví mezi námi a tak jsme byl zvědav, jestli mne režisér a autor scénáře v jednom Michael Stokes nezklame. Příběh začal nastěhováním manželů Shawových Paula (David Rees Snell) a Bryn (Teri Polo) do nájemního domu s názvem Beacon (maják). Z původního bydliště utekli poté, co zmizel a pravděpodobně se utopil jejich čtyřletý syn Danny (Ben Lux). Stačila chvilka nepozornosti během dětské venkovní oslavy a chlapec navždy zmizel. Maminka Bryn si to samozřejmě vyčítala a spolu s manželem skončili na antidepresivech a tak utekli do jiného města. Se stěhováním jim pomáhala velice půvabná sestra Bryn jménem Christina Wadeová (Marnette Patterson). Potěšilo mne, když na chodbě domu ukázala svoje pěkné poprsí stěhovákům, které neuniklo ani sousedovi Willu Tylerovi (Nick Sowell), byť své vnady skrývala v podprsence. Záhy po nastěhování začala Bryn vídat strašidelného malého chlapce, který chodil po budově. Manžel si však myslel, že jsou to následky ztráty syna a měl také jiné starosti, neboť jako astronom nastoupil do nové práce. Jeho kolegou se stal mladý excentrický profesor Simon Valencia (Jonny Cruz), s jehož pomocí později Bryn snažila odhalit podrobnosti o chlapcově smrti. Doufala tak, že osvobození dítěte mu umožní donést zprávu svému mrtvému synovi. Mezitím se její vyčerpaný manžel seznámil s další obyvatelkou domu, kterou byla stárnoucí herečka Vanessa Carverová (Elaine Hendrix), s níž se později vyspal, protože si se svou vlastní ženou přestával rozumět. Bryn se zatím začala stále více zamotávat do smutné historie domu, který byl kdysi postaven na špatném místě a tak své obyvatele časem donutil k sebevraždě. Tak zemřel i malý chlapec, jehož Bryn viděla na chodbě a ve výtahu, který se před půl rokem utrhl zrovna ve chvíli, kdy se chlapec snažil utéct před svým násilnickým otcem. Tím byl James Nash (Kevin Scott Keating), který spáchal sebevraždu pár dní po chlapcově smrti, nicméně Bryn jej normálně viděla, i když byl už mrtvý. Její vidiny přilákaly pozornost strážce domu a důstojníka Neda Huttona (Michael Ironside), který byl asi největší hvězdou filmu a také policejních důstojníků Forda (Ken Howard) a Kit Karasicové (Kelli Dawn Hancock). Hledání pravdy o událostech, které se v domě staly mířilo pomalým tempem do svého rozuzlení, které mne velmi překvapilo, protože jsem nečekal, že byli všichni...A taky jsem nečekal, jak dopadne nevěrný manžel Paul Shaw, to bylo na úplný závěr ještě větší překvapení. Bohužel ani to už nemohlo zachránit velmi špatný pocit, který jsem měl z průběhu duchařského filmu. Většinou se nic moc nedělo, byla to nuda, film mne nebavil v první půlhodině vůbec a nebýt Marnette Patterson, nebylo by na co se dívat. Herecké výkony byly celkem slabé a nechápu, co v tomto filmu dělal Michael Ironside. Mrtví mezi námi byl pro mne hororem, během něhož jsem netrpěl vůbec strachem, ale velkou nudou. Vzhledem k tomu, že jsem si film pořídil v modré krabičce, dodíval jsem se až do konce, ale bylo to podobné jako utrpění Ježíše Krista na kříži, tedy pokud vůbec nějaký takový člověk existoval. Normálně bych si tento film asi nekoupil, ale co už, pozdě bycha honit. Suma sumárum, horor Mrtví mezi námi alias Ozvěny mrtvých ode mne získal jednu mrtvou hvězdu *. () (menej) (viac)