Tecunosuke Ičimura viděl ve svém životě, co by žádné dítě nikdy vidět nemělo – smrt svých rodičů. Je jasné, že to vrahovi patřícímu do protivládní frakce Čóšú nikdy neodpustí a chce se pomstít. Proto se rozhodne přidat do Šinsengumi, k policii spadající pod šogunát. Aby splnil svou přísahu, musí se zbavit lidství a stát se démonem. Bude však uprostřed krveprolití dost silný na to, aby přežil? (Zíza)

Angelos

No, být celý seriál jako těch pár posledních dílů, vůbec bych neváhal a dal jasných 5*. Bohužel epizod co zaváněly fillerem bylo víc než dost... Co bych ale pochválil je super soundtrack a taky fakt, že se nešetřilo krví. V posledních epizodách se konečně začal lámat chleba, a letmo jsem tam zahlédl 4 hvězdy, ale dám lepší 3, kvůli těm fillerovějším dílům... I tak poměrně solidní samurajský anime, kterýmu škodí jen x naprosto zbytečných dílů a ke konci hrozně uřvanej Tetsu :D ()

zelvopyr

Výborná látka z posledních let šógunátu ukazující posuny ve společnosti zazděná katastrofálním hlavním hrdinou. Ten je pitomcem na začátku, a vývoj postavy dospěje k tomu, že je pitomcem i na konci. Nesympatický, uvřeštěný, bez pozitivních vlastností, i když vyprávění se tváří, že nějaké má. Taky už po letech mám málo shovívavosti ke klasickému japonskému přístupu k výběru dabérů v anime, že totiž mladé hochy do věku od 5 do cca 30 let dabují ženy kolem 40 let. Shrnuto, vývar velké části toho, co na anime nemusím, ještě že tam nejsou mecha efekty a magické karty posílající do soubojů příšerky. ()

Genryuusai

Kurogane není seinen, to určitě ne. Ovšem na druhou stranu je jako shonen imho zaměřen spíš na staršího diváka (takže těch 20-30 let:)). Většina seriálu popisuje poklidný život Shinsengumi a jejich studenou válku s imperialisty. Chvílemi mi to dokonce připadalo vyloženě jen jako historický exkurz do éry bakumatsu. Ale zase jsem se přiučil pár (pro mě jako milovníka Kenshina) zajímavých věcí - např. že Hajime Saito a Okita Soji jsou skutečné historické postavy. Dál mě celkem překvapuje, že jak v seriálu, tak v nynějším Japonsku jsou Shinsengumi (imho) vnímáni velice kladně, i když tehdy stáli na straně šógunátu... možná mi něco uniká, ale podle všeho nebýt tehdejší režim rozvrácen, je teď Japonsko rozvojovou zemí nebo kolonií Číny. No ale zpět k Peace Makerovi; pomalý děj se v závěru docela pěkně zrychlí a jeho vyvrcholení je na 6*. Ovšem hlavní postava mi přišla prakticky celou dobu vyloženě otravná a i některé díly (s mystickým čarodějem) se mi zdály, že jsou zde trochu navíc a degradují vážnost a úroveň celého seriálu. Proto "jen" 4*. ()

Nahmair

Hmm. Čo to ako bolo? Hlavný hrdina je na začiatku anime malý rozdrapený chlapec, ktorý sa chce stať samurajom. Na konci anime je stále tým istým malým rozdrapeným chlapcom, akurát už kosí ostatných samurajov jedna radosť, a zároveň sa stáva morálnym vzorom pre svojich spolubojovníkov. No, to je teda úžasný vývoj hlavnej postavy. Ďaľšie postavy tiež nie sú žiadna výhra, vlastne tu máme štandardnú sadu charakterov, ktoré som už videl x iných anime, v ktorých ma bavili omnoho viacej. A to je hlavný problém. Až do posledných pár dielov sa toho veľa nedej, pozeráme sa na každodenný život postáv, ktoré ma absolútne nezaujímajú, a do toho skáče a kričí hlavný hrdina. V posledných dieloch sa už začne niečo diať, a prekvapivo nás čakajú skvelo spracované krvavé bojové scény, a ja si vravím, to nemôžu stihnúť, ako chcú uzavrieť osudy všetkých postáv? A naozaj, na konci sa skoro nič neuzavrie, a prichádza rozčarovanie z toho, že som dvadsaťštyri dielov pozeral seriál,ktorý plynul odnikiaľ nikam. Jedna hviezdička za bojové scény. ()

Mya

Peace Maker Kurogane je naozaj zaujímavé anime vytvorené podľa mangy Nanae Chrona. Anime sa spočiatku rozbieha vcelku pomaly, ale ku koncu poriadne naberá na obrátkach;) Charaktery postav sú dobre vykreslené a úprimne nikdy by ma nenapadlo, že Hijikata dokáže tak vyvádzať kvôli Haiku :) Pokiaľ máte radi samurajské anime ako je Kenshin určite neprehliadnite Peace Makera, pretože určite neoľutujete. ()