Předmět doličný A

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Exhibit A
Veľká Británia, 2007, 85 min

Milující otec, který kvůli osobním problémům a neschopnosti je vyřešit tak, aby neztratil pozici silného vůdce rodiny, ničí vše kolem sebe. Efektní bezprostřednosti docílil režisér tím, že dal kameru do rukou jednotlivým hercům, kteří scény zaznamenávali jako domácí video. Ve filmu není zdánlivě učiněn jediný střih, všechny scény na sebe navazují tak, jako by byly natočeny čistě chronologicky, včetně posunů v čase. Sama videokamera se oživuje prostřednictvím výpovědí jednotlivých představitelů a představuje svým způsobem jediného člena rodiny, který po otcově útoku podává svědectví o tom, co se dělo za zdmi domu spořádané rodiny. (Febiofest)

Dellamorte

Briti rafinovane predĺžili už aj tak napnutú reťaz " camcord / foot " snímkov , ktoré viac/menej dokážu svojím spracovaním prekryť mínusový rozpočet. Niekedy to vyvolá úsmev , či údiv a niekedy...sa to zavŕta do divákovej mysle viac , ako by čakal. A práve " EXHIBIT " je toho príkladom. Žiadna pecka , no faynovo prekysličená sóda v ktorej sa topí " hlavička " svojej ,už aj tak silne skúšanej rodiny , ktorú preformoval svojimi výstupmi na potápajúcu sa loď a tú opúšťa ako posledný ON - kapitán. Ak máš narolované Reality show / TV... máš v HD nejaký ten " docushock " tak Ťa to nejako silne nerozdrví. Tu pridávam tučný bodík , pretože pri najbližšom rodinnom " camcorderovaní " si na tento snímok určite spomeniem a to bolo asi aj jeho cieľom.....sakra. P.S. Nemyslím , že na " hlavičku " by sa našiel funkčnejší sliz , akým bol Bradley ! ( samozrejme nie ten Bradley , ktorý má tento snímok vo svojej CSFD filmografii mylne uvedený ! ) ()

S.Quentin QUALE

Čumět na to, jak stará dořve starýho k "dokud nás smrt nerozdělí", by bylo krásný, ale ne v tomto britským found footage podání, kdy je hned od začátku jasné, jak to dopadne. Velmi nezajímavé. Pokud chcete vlekoucí se film s vyšinutým fotrem, a který aspoň za něco stojí, tak zkuste Take shelter. Pokud chcete vidět, jak stará sere starýho, pusťte si pár dílů ze života Ala Bundyho. Tohle je 20% za stopáž, díky níž jsem se dostal až k titulkům....vyloženě omyl. ()

misterz

V poslednom čase som konečne prišiel na chuť FF. Má to niečo do seba a niekedy takéto filmové spracovanie dokáže zanechať lepší celkový dojem ako "klasické" kamerové spracovanie. Dodáva tak filmu na autencite, na základe ktorej potom ľahšie film atmosfericky hustne. To je prípad aj tohto snímku, FF tu výrazne pomohlo. Dostávame tak reálny obraz pomalého psychického prerodu hlavnej postavy, od milujúceho otca až do maxima a totálneho šialenstva. Miestami je atmosféra tak ťaživá a nepríjemná, až sa chce človeku odvracať oči od telky, napr. ten tanček na grill párty bol totálny psycho nášup. A za všetko môžu prachy, prachy a prachy... Všetko v snímku pekne postupne graduje až sa dostávame na koniec, ktorý vo výsledku prekonal všetky moje očakávania. Šokujúce a kruté, hrôza len pomyslieť, že scenár nie je vonkoncom nereálny, kľudne sa niečo podobné môže kedykoľvek odohrávať o pár ulíc ďalej. Aj keď sa gore ani bubákov nedočkáme, v duševnej rovine to teda horor je, a riadny. 75/100 ()

EvilPhoEniX

Jééje Jéje.. Tak tohle byl Celkem Průser! Jelikož film má 78%, tak jsem doufal, že film bude mít grády.. No nenechte se zmást na IMDB má Rating pouze 5,4! Film působí lacinně, je nudný, nemá čim zaujmout,opět oškliví Britší herci! Jak to dopadne odhadne snad každý už v prvních 10 minutách a ono ani v závěru nepřitlačí na Pilu a jen jsem marně koukal a divil se Proč je vše mimo záběr! Tak jak se praví přísloví za málo peněz hodně Muziky, tak o tomhle to říci bohužél nemohu! By the Way Opět se jedná spíše o Drama, než li Thriller. ()

ricci.s

Veľmi zaujímavý thriller o rodinke, ktorá vyzerá na prvý pohľad šťastne, ale finančné problémy, čoraz častejšie hádky a až prílišná snaha manžela zabezpečiť rodinu napokon spôsobia, že mu z toho načisto prepne a začne sa teror. Je to veľmi podobné ako Home Movie, dokonca by som povedal, že námetom a dokumentárnym štýlom nakrúcania je to takmer to isté. Avšak čo sa týka psychického dopadu na diváka, tak je to už úplne niekde inde. Malé mínus by som dal len za pomalší rozbeh (aj keď už snaha otca nakrútiť vtipné video pri kopaní bazénu okamžite dala najavo, že niečo nie je v poriadku), plusom je zase to, že mi to pripadalo strašne reálne a mohlo by sa to aj naozaj stať. Najlepšia je scénka, v ktorej tancoval, to bolo fakt riadne psycho. Záver je naozaj brilantný, surový a určite nemôže nechať nikoho chladným. ()