Cesta samuraje

• Nový Zéland The Warrior's Way (viac)

Samuraj Yang je v Číně legendou, válečníkem zrozeným na bitevním poli. Má za úkol vyvraždit poslední členy nepřátelského klanu. Úkol splní až na malou drobnost. Ponechá naživu malé dítě. Spolu s ním utíká z Číny, aby našel útočiště kdesi na Divokém západě. Rozzuření spolubojovníci jsou mu v patách. Yang nachází nový domov v malém westernovém městečku. V drsném prostředí ostrých pistolníků a jiných vyvržených existencí potkává místního opilce Ronalda (Geoffrey Rush) a tajemnou vrhačku nožů Lynne (Kate Bosworth). Podivná trojice se musí postavit nelítostnému střetu dvou světů a ochránit život dítěte… (oficiálny text distribútora)

T2

Rozpočet $42miliónovTržby USA $5,666,340Tržby Celosvetovo $11,700,000Tržby za predaj DVD v USA $3,094,097 //počet predaných kusov 179,779║ taká akčná vychytávka s pestrím vizuálom a slušnou výpravou, ktorá v celku pobaví, pripomenie Ninja Assasin a zaženie pachuť po Jonah Hex-ovi, nenudil som sa, len sa čudujem kto do tohto projektu dokázal zainvestovať také slušné peniaze /60%/ ()

honajz2

Je to přesně ten typ filmu, který v úvodu naláká na velkou absurdní komedii a nakonec je jenom zvláštní, ale nic víc. Něco jako Kovbojové a vetřelci, akorát pro mě méně atraktivní, protože Kovbojové a vetřelci byli aspoň sci-fi, tohle míchá dohromady samuraje, ninjy a western (a chvíli to vypadalo, že i piráty), ale mě osobně z toho moc nesedí ani jedno. Ono to sice není špatné a některé nápady jsou zajímavé a správně absurdní, jenže drtivá většina z nich je v první polovině a ta druhá mě kromě přeseknutí kulky (což není originální ani tak absurdní, ale vypadá to dobře) a záporáka s úchylkou na jizvy nezaujala už ničím. Spíš jsem měl pocit, že sleduji umírněnější a v jistém slova smyslu divnější Kill Bill - a mě se Kill Bill nelíbí, takže jsem jen čekal, až to skončí. Na parodii je to málo parodické (ačkoli možná ne, ale nepochopím parodii na styl filmů, které nesleduji - Černej Dynamit pro neznalce blaxploitation bude taktéž jen divný úlet), na absurdní komedii málo absurdní a na originální žánrový film příliš ujeté, takže to je takový hybrid, který chce zůstat co největším mixem všeho možného až do konce, ale spolu s tím neví, co se sebou a kam se vyvíjet. Spíš se jen zastaví na místě a doufá, že to, co rozehrál na začátku, vystačí až do konce. Nevím, čekal jsem od toho víc a je hodně poznat, že to točil Korejec, protože takhle žánrově pomíchané filmy, které pak nedrží pohromadě, točí především v Jižní Koreji. Na jedno zhlédnutí to není špatné, ale podruhé to opravdu vidět nemusím. Slabé 3* ()

kalap

No, taká trápna, trapošina, kde neuvidíte nejaké skvelé súboje, ale lietajúceho samuraje, ktorý tancuje v lufte a jednou otačkou skosí naraz dvadsať byvalých kamošou a zachraňuje dieťa a tancuje a kosí ďalej, až kým ho smrť nerozdelí. A tak si spolu zaspievajme: tank, tank , tachachaank, na východe vyšla hviezda narodil sa Mao Cetung z malej chýži vyšiel z ryži sám náš vodca Mao cetung, rozbili sme okno a dostali sme šek, musel ho zaplatiť sám Čankajšek, tank tachaaank. ()

cab

Az na zaverecnych 30min se nic prevratneho nedeje krome uteku jednoho zabijaka od sveho povolani, ktere je spojene s chranenim male holcicky. Heslem filmu je, ze tvuj osud te dozene. Beckove mixnuty western s asijaty a samurajskymi meci ci kolem svisticich nozu s kulkami. Jakmlie je zabito vice nez 100 lidi zajimavymi zpusoby, davam minimalne 40% ()

becki_tu

Příjemné překvapení, které hravě strká do kapsy nepovedeného Jonaha Hexe. První půlka je vypravěčská a lehce meditační, zato druhá je vysloveně nabitá akcí, zpomalovačkami a CGI efekty. Nelze opomenout ani pestré herecké obsazení od korejce Janga, přes sniperského opilce Rushe, pedofilního záporáka Hustona až po nádhernou Kate Bosworth. Warrior's Way je zábavná a oddychová multižánrovka, která vyváženě balancuje na hraně klasických asijských kung-fu filmů a hollywoodských westernů. 70% ()

• Je možné všimnout si, že malba na stěně salónu je parodií obrazu francouzského malíře Edouarda Maneta "Dejeuner Sur L'Herbe", kterou tvůrci filmu upravili k obrazu svému. (Conspi)
  • Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)
  • Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)