Anna yu anna

Scenár:

Aubrey Lam

Kamera:

Chi-Ying Chan

Anna má velmi dobrou práci v Singapuru, přítele, který ji zbožňuje, přesto není moc šťastná. Pronásleduje ji trauma z dětství. Rozhodne se odcestovat do Šanghaje, kde ke svému počátečnímu zděšení najde svou dvojnici. Kromě vzhledu s ní má ovšem společného mnohem více, jak se brzy přesvědčí. Obě ženy se také dohodnou na tom, že si na pár dní zamění svoje identity. (Vavča)

Sysel_CZ

Anna & Anna je moc zvláštní počin, u kterého jsem si opravdu přišel na své. Snímek s nekompletním dějem, který je ponechán na divákovi, aby jej rozluštil - to je moje. Onen schizofrenní pohled na celý děj, významy, filozofie, rozluštění, to je to o čem takovéto snímky jsou a mají být. Najdou se zde nějaké nedotažené věci, detaily pro někoho malé, pro někoho větší či obrovské, celkově je ale Anna & Anna velice pozoruhodným poloartovým příspěvkem k hongkongské produkci. ()

Vavča

Artová zběsilost nebo film, kdy se tvůrce až příliš zhlédl v Davidu Lynchovi? Sám nevím, nicméně mě ten film velmi zaujal, protože tématika doppelgangerů je celkem profláklá a zde je to uděláno velmi působivě a docela originálně. Film nutí diváka myslet a pečlivě si všímat detailů, intepretace děje je na něm, stejně tak rozhodnutí co je smyšlená fantazie hrdinek a co skutečné. Velmi působivý výkon Kareny Lam ve dvojroli neztratil se tu ani Yi Lu v roli pianisty Ouyanga. Troufám si říci, že tohle se nedá pobrat všechno na poprvé a je třeba ten film vidět znova, protože s tímhle záměrem byl dělán. ()