How to Be

všetky plagáty

Hrdina filmu Art (Robert Pattinson) prochází "existenciální krizí" dvacátníků. Rodiče ho nechápou, holka ho nechala, kamarádi jsou ještě divnější než on. Jako východisko z nouze si pozve kanadského poradce, který jej i jeho rodinu má naučit, jak žít plnohodnotný život a co hlavně - užívat si ho. (Morien)

Gereth

Tak tenhle pokus moc dobře nedopadl. Osmdesátipětiminutový snímek se zdál delší než mnoho dva a půlhodinových filmů. Ne, že by mi nějak vadil herecký projev Pattisona, popravdě jsem ani nevěděl, že umí takto hrát, ale jeho postava, stejně jako zbytek dalších, byly neskutečně iritující. Každou čtvrthodinku jsem bojoval s tím to vypnout a dokoukat jindy. Roli doktora jsem absolutně nechápal. To jeho neustálé objevování se kdekoliv, nebylo vůbec vtipné, bylo absurdní. V rámci filmu obecně sice dost neoriginální, ale jediná užitečná myšlenka tohoto snímku je, že člověk musí přestat fňukat, spoléhat se na ostatní a jednoduše se zapřít a něco se svým životem udělat sám. // 35% ()

strelenaL

Naprosto struhující film, plný zábavy. Hrozně jsem se nasmála. Popravdě jsem neočekávala, že ten film bude zas tak dobrý, ale mile jsem se spletla ;-). Možná mě taky film pobavil díky tomu, že jsem z hlavní postavou a jeho frustrací a jeho existencionální krizí dost zžila.Každý jednou pocítil nějakou krizi. Ať už je mladý či starý. Takže hodnotím jak jinak než 5*. Hudba ve filmu je taky dobrá, už se nemohu dočkat až si pustím soundtrack. ()

Morien

Právě jsem byla svědkem docela zajímavého fyzikálního jevu. Film, který má podle údaje na přehrávači trvat 1:21:13 mi sežral snad osm nebo devět hodin mé duševní aktivity. Zkrátka tak dlouhou hodinu dvacet jsem ještě nezažila. Myslím si, že za to může hned několik věcí. Za á herci nejsou tak výrazní a schopní, aby svou divností dokázali bavit delší dobu než čtvrt hodiny. Potom se jejich grimasy, mindráky, oděvy i skutky začínají opakovat a opakovat, aniž by se film někam skutečně posouval. Dialogy jsou neustále o tom stejném a mám pocit, že hlavní hrdinův problém se stejně nevyřešil, to ukáže až čas. Je pravda, že život takovýhle je a takovou krizí si občas asi projde každý, ale od filmu bych čekala, že narozdíl od toho života opravdu k něčemu povede, a když už k ničemu, tak aspoň zábavně nebo zajímavě. Ale toho jsem se nedočkala. Kdyby film měl jenom těch patnáct, dvacet minut, vystříhaly by se všechny bolestně nudné momenty a ponechaly jenom groteskní parodie skutečných charakterů, mohl být výsledek o sto procent lepší. Takže jako úplně největší chybu filmu bych viděla to, že se bere moc vážně a neví, kdy přestat. ()

Kamkon

Hledání sama sebe v dalším nezávislém snímku, který nebude (možná) zapomenut, přesto nebo právě proto, že se nad ním vznáší hvězdná aura hlavního představitele. Takový film by mohl natočit skoro každý, 3 hvězdy za drobné srandy typu výměna helmy a klobouku, přesně ztvárněné studené britské rodiče či potlesk černocha v baru ()

Pavlínka9

:) Miluji nezávislé filmy :) Vyrostla jsem na nezávislých filmech a myslím si, že je to prostě to nejlepší co může být :) How to be je snímek, který vypráví o 3 hlavních lidských existencích, které opravdu nezapadají do "normální" společenské skupiny. Vlastně do žádné jiné, než ti, kteří jsou divní, depresivní a nešťastní. Film pro mě má samé klady - skvělé herecké obsazení, vytříbenost hlavních postav, které jsou takové, jako plno jiných lidí na této zemi, mají problémy, s kterými se ale hlavně představitel rozhodne bojovat, jelikož pochopí, že ve svém životě musí prostě udělat jinak, aby se mohl zařadit do společnosti - do jakékoliv společnosti a hlavně - Anglie?? Miluji Anglii a jakékoliv ztvárnění anglického prostředí a ve filmu :) Robert se své role ujal na jedničku, jelikož jsem mu věřila vše, co zde ztvárňoval a je dobré vědět, že on není jediný, který má ve snímku problémy, jelikož, i když se většina lidí tváří, že je všechno v pohodě a nemají žádné problémy, tak je všechno úplně jinak. A přesně tak je to v reálném životě také. ()