Měsíční krev

(neoficiálny názov)
  • Veľká Británia The Beast Must Die (viac)

Osm lidí bylo pozváno na víkend na ostrovní panství. Jeden z nich je vlkodlak. Uhodnete, který z nich to je? (JasonCZ)

darkrobyk

Lovec Tom Newcliffe pozve na své panství šest hostů. Tedy, není to na ostrově, i když ano, protože ostrovem je tu míněna Anglie. Tom je schopen ulovit cokoliv, ale jeho dávným snem je získat jako trofej vlkodlaka. Jeho hosté jsou spojeni s podivnými vraždami, kdy oběti jsou rozervané a většinou jim i chybí maso. Tom je tedy přesvědčen, že jeden z nich musí být vlkodlak. Jenže je třeba se mít na pozoru, páč z lovce se může snadno stát kořist. Dohady, kdo je vlkodlak, se nakonec změní v boj o život. A zatímco je lovec neúspěšný, bestie trhá jednu oběť za druhou. Diváci jsou v úvodu vyzváni, aby příběh bedlivě sledovali. Před koncem pak dostanou 30 sekund na to, aby si tipli, kdo je šelmou. Svižný příběh s realistickou bestií, pěknou a vynalézavou kamerou a s výbornou hudbou. Ani příliš nevadí, že proměna je jen letmá, protože na ní to tentokrát nestojí. Za mě fajn, ocení ale spíše příznivci postarších hororů a Petera Cushinga, který však dostal menší prostor. ()

Morholt

Boháč se rozhodne chytit vlkodlaka. Pokryje svůj pozemek kamerami a mikrofony a sezve do svého sídla několik lidí, přičemž jeden z nich má být tou správnou kořistí. Akční začátek docela ušel, herci také nebyli až tak špatní, ale vesměs se jednalo o nudu. Víc než polovina filmu se věnuje trdlování po baráku a žvanění na vlkodlačí témata. Jestli jsem to dobře pochopil, tak divák má za úkol hádat, kdo to asi může být. Jenže mě to vůbec nebavilo. Něco dít se začalo až po hodině, ale pokud jde o vizuál samotného vlkodlaka, tak to mě zklamalo. Tvůrci se maskami ani nenamáhali. Nicméně vlkodlačích hororů je jako šafránu a tohle bych si dokázal představit jako remake. 25% ()

Raziel_cz

Není to dobrý film. Ale je to skvělý film. Je to film, ve kterém se na začátku dozvíte, že skoro všichni zúčastnění jsou kanibalističtí sérioví vrahové a nikdo už se k té informaci v dalśích osmdesáti minutách nevrátí. Film, jehož morálně flexibilní protagonista si myslí, že je v úplně jiném žánru, v němž Peter Cushing (který měl imho toho morálně flexibilního protagonistu hrát místo Calvina Lockharta) je chodící encyklopedie vlkodlaků a kde vlkodlaka hraje velký černý pes. MWAH! Celé je to podané jako detektivka ve stylu Agathy Christie, včetně toho, že vám to docela efektivně předhodí jednu dvě volavky, a má to zvláštní gimmick, kdy se děj najednou zastaví a vy dostanete třicet vteřin na to, si promyslet, kde je bestie. A taky to má efektní scény se samopaly a explodujícími helikoptérami. Tohle prostě chcete. ()

vitekpe

Takova story ala radoby Agatha Christie, aneb parta lidi uzavrenych na rozsahlem sidle, a majitel se snazi prijit na to, kdo je vlkodlak. Film Vam jakoby da indicie k odhaleni teto osoby, a vy to mate na konci uhodnout...no nevim. Film me vubec nebavil. Alespon ze tam byla krasna cernosska Marlene Clark. ;) ()

raimi

Deset malých černoušků podle Amicusu. Sedmdesátková pohodička s vynikající jazz-funkovou hudbou, která dostává velkorysý prostor. Peter Cushing a Charles Gray nezklamou nikdy a příjemně se na to kouká. Nic víc, nic míň. Zabila mě tahle slovní výměna- Cynický "alternativec" Foote (hraje si s bičem): „Říká se tomu aggro art. Vyjadřujete se agresivně tak, že barvu na plátno nanášíte bičem." Nonšalantní Bennington: „Já dávám přednost krajinkám." ()