Pred štrnástimi rokmi sa Mateo Blanco stal obeťou vážnej autonehody, pri ktorej stratil ženu svojho života Lenu a prišiel i o zrak. Keďže týmto menom sa podpisoval pod filmy, ktoré nakrúcal - povolanie, ktoré už viac nemohol vykonávať, nechal Matea Blanca umrieť s ňou a ďalej žije ako Harry Caine - pseudonym, ktorý používal pre literárnu tvorbu. Ďalej píše scenáre a v živote mu pomáhajú jeho oddaná produkčná a jej syn Diego. Ale jednej noci sa stane Diegovi nehoda a Harry sa o neho stará. Začne mu rozprávať príbeh svojej minulosti - príbeh nešťastnej lásky, žiarlivosti a zrady. (RTVS)

Mudrlant

Porad jsem cekal nejaky "artovy" drama/thriller ale ono porad nic. Az jsem si pripadal jakobych sledoval nejaky nemecky film na nedelni dopoledne na Prime. Jeden bod davam za vnady od Penelope. ()

Pignon

Má to všechny prvky artového filmu, ale artový film to bohužel není. Labutí píseň Penelope před mateřstvím, je to koc, třikrát koc. ()

tata22

Skvělá a nádherná Penelope Cruz v asi nejslabším režisérově filmu. Byl jsem poněkud zklamán až překvapen. Ale abych někoho neodstrašil, určitě nadprůměrný snímek, který stojí za shlédnutí. Jen člověk čekal od svého nejoblíbenějšího a možná nejlepšího režiséra (Julio Medem promine) trochu víc. Je mi líto. ()

David2309

Ano,telenovela,ale dobře natočená a Cruz je jako po většinou,perfektní.Chceteli si udělat hezký večer s polovičkou,určitě doporučuji :-) ()

Vlkopec

I když Almodóvar by snad uměl zajímavě natočit i stenozáznam z české poslanecké sněmovny, tenhle film je přece jen v řadě ohledů nepřesvědčivý a můj dojem byl ve výsledku poněkud rozpačitý. Herci jsou ovšem tradičně výborní a Penélope Cruzové to (také tradičně) moc sluší, takže za zkouknutí to stojí. ()

Poppy

Miluji motiv film ve filmu. Moje neoblíbenější scéna je ta, kdy se Lena pomiluje s Martelem a na chvíli si celá šťastná myslí, že snad zemřel.. ten její výraz... k nezaplacení... ()

Dupac

Rozpolcená objetí.. Almodovar zde vybudoval místy až lynchovsky mystickou atmosféru. Paralela s Lynchem je i ve schopnosti pro kameru maximálně vytěžit sexepíl hlavní ženské hrdinky - tentokrát až obsesivně fotogenickou Penelope. Řemen ale pokaždé povážlivě povolí, když Objetí sklouznou do melodramatické telenovely, "odhalení" otcovství sličného Diega je pak vyložené WTF - copak přicházel v úvahu jako majitel genofondu vůbec někdo jiný? Slabší 4. ()

Kivis

Na první dobrou mi Rozervaná objetí přišla stejně jako řada dalších Almodóvarových filmů zajímavá, ale zároveň rozvleklá. Nemyslím si, že potřebuji kadenci děje jako ve zběsilém akčním filmu, mám rád, když příběhové linky dostanou prostor a adekvátní stopáž, ale s Almodóvarem jsem se už pokolikáté nějak nedokázal dostat do stejného rytmu. Popravdě, napoprvé jsem Rozervaná objetí částečně proklimbal. Na druhý pokus už jsem to dal celé a musím uznat, že svoje kouzlo film měl. Ale stejně jsem se nemohl zbavit pocitu už několikrát viděného. Nezaměnitelný autorský rukopis je dobrá věc, ale ve chvíli, kdy se promění v zaměnitelné filmy, je to už horší. Jestli si tenhle film budu ještě dlouho spojovat s něčím konkrétním, tak s nádhernými záběry na moje milované Lanzarote. ()

benedikt28

Pedro opět nezklamal! Geniálně rozehraný příběh, skvěle napsané (jako vždy především ženské) postavy, brilantní dialogy a spousta neprvoplánového humoru. Jako bonus pro diváka, podobně jako v „Mluv s ní“, filmeček ve filmu, tentokrát s názvem „Divky a kufry“, kde režisér jako naoko „vykrádá“ sám sebe – cituje zde scény z Žen na pokraji…(hořící postel, farmaka v gazpachu apod.). Když k tomu připočteme nádherné záběry z Lanzarote a naprosto dechberoucí scénu slepcových rukou na tv obrazovce, máme tu nejlepší evropský film roku jak vyšitý, na který jít jen jednou nestačí! A poznámka na závěr - nebylo by vůbec špatné, kdybychom se s filmem „Dívky a kufry“ někdy potkali v kině v celovečerní podobě ☺ ()

xPepsa

Komu se víc líbily Dívky a kufry, tak doporučuji shlédnout Ženy na pokraji nervového zhroucení, v kterém jsou některé scénky velmi podobné (Gazpacho, hořící postel). ()

lacertacz

Oddychovka spíchnutá horkou jehlou, mnozí herci tam ani nemají co hrát (viz výkon Penélope Cruz tady a např. ve Volver). Televizní koktejl všeho pro všechny... Za zmínku stojí snad jen vtipné „postmoderní“ vsuvky (scénáře nerealizovaných filmů - Daruj krev). ()

jiri0001

Typický Almodóvar to určitě není. Jednoduchý a předvídatelný příběh však i přes dlouhou stopáž ani chvilku nenudí. Tempo určitě není závratné, ale žádný záběr ani žádná scéna netrvají déle, než je třeba. Užíváme si, ale nenudíme se. Vše je, již jak jsme od Almodóvara zvyklí, herecky perfektní (především Penélope) a vizuálně úžasné. Lokace, interiéry, kostýmy prostě nemají chybu. Všechny postavy jsou nádherně vykresleny a působí přesvědčivě. O to větší škoda, že význam některých a s nimi spojených dějových odboček není příliš jasný. Nehledejte kontroverzi, nehledejte strhující pointu, nechte se unášet. ()

Omegaboy

Obávám se, že už jsem dlouho neviděl film s jediným účelem hrát na city, který by se u mě tak strašlivě minul účinkem. Spousta scén mi připadala jako z vloženého a naschvál špatného filmu dívky a kufry. Bohužel mě ani rozvleklé vyprávění tuctového příběhu v žádném ohledu nedokázalo překvapit, takže celkový dojem z filmu z filmu byl dost neutrální a průměrný. Rozhodně si na děj za pár měsíců nevzpomenu. Za pár let pravděpodobně ani nebudu vědět, že už jsem to viděl. Slabé ***. ()

Yaan2

Velice působivým způsobem natočený film, zanechává to v člověku cosi emočního a velmi osobního. Ostatně lásku a žárlivost zná každý. Navíc angličtina Penélope Cruz je prostě "hustá"! Když se k tomu přidá ta prostříhaná scéna na konci filmu a také samotný začátek filmu, tak mohu tento film jedině doporučit. Stojí, za shlédnutí! Budete se smát, budete brečet, změní vám to život... =D ()

chieflobo

Nekdo mozna odsoudi zapletku tohoto kusu jako banalni, predvidatelnou a nespocetnekrat zpracovanou, ale to, co cini Rozervana objeti nadprumernym filmem, je duraz na detail a hutnost prostredi. I pres par filmovych klise a onu predvidatelnost jsem se po celou dobu dobre bavil a hltal odkryvani minulosti hlavnich postav. Vubec bych se nezlobil za nejaky ten pridavek doplnujici dalsi stripek do mozaiky jejich zivotu. A Divky s kufry byly prijemnou teckou za celym vypravenim. ()

Mezerník

Spíše slabší kousek, ale jen v porovnání s takovými skvosty jako Vše o mé matce, Na dno vášně, Volver nebo Špatná výchova. Je to překvapivě chladné, šustící papírem (nepříliš překvapivé odhalení vzájemných vztahů apod.). Almodóvarova režie to sice zachraňuje, ale narozdíl od předchozích filmů to není tak výjimečné, abych to chtěl vidět ještě jednou... ()

J.Bonnie

Pedro Almódovar čím je starší, tím jsou jeho filmy normálnější. Od starších pochoutek typu Spoutej mě aspol. se novinkama Volver i tímto dílkem snaží přiblížit většinovému konvenčnímu divákovi. A já si nejsem úplně jistá, jestli se mi tento posun líbí. Jeho novější filmy jsou srozumitelnější a jednodušší. Navíc se stále zmenšuje ta část, která mohla vždy za to, že Almodovarovy filmy jen tak někdo neskousl - ať už kvůli přílišné otevřenosti některého tabuizovaného tématu nebo specifickému režijnímu umu. Příjemná podívaná, ale mezi moje oblíbené španělské filmy se to nezařadilo. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)