Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Elissabet

Nic extra...odkdy jsou taky 2. díly lepší jak 1.? Od nikdy...To co jsem očekávala se stalo, Ben Stiller jako vždycky se svým výrazm idiota, Owen Wilson jako nejroztomilejší cowboy na světě, jo toho na tom mám nejradši. Jinak všechno to odcejpalo, sem tam jsem se nahlas zasmála, rozplývala jsem se nad zpívajícíma Amorkama (jen tak si říkám, jesli to fakt byli Jonas Brothers) a jako jo, musím uznat že se mi to líbilo. Díru do světové kinematografie to sice neudělá, ale jen tak pro zábavu je to ideální. ()

Jardys88

Ulítlé, povedené, vtipné, ztřeštěné, vyumělkované, má to tempo a popravdě bavilo mě to hodně a pořádně sem se zasmál. I když některé záběry, narážky a scény mi přišly opakující se po prvním díle ale to zase tak nevadilo. Dialogy byly na hranici snesitelnosti což jsem koukal, protože chyběl opravdu kousíček aby začaly být nudné ale když už to mělo začít být nudné tak naštěstí skončili...myslím, že si hvězdičky zaslouží ()

Mc.Flurry

opet..pokracovani uspesny jednicky me vubec nezklamalo...tesila jse mse na pokracko moc...vcera sem na tom byla v kine a musim rict ze parada:-) Ben opet boduje...moc se mi libil prubeh celyho pribehu a pekne navazuje na prvni dil...pribeh je v celku easy..z hlidace se stal celkem uspesnej podnikate ls vlastni firmou,kterej na muzeum a svoje ozivajici vecerny kamarady v podstate uapomel a se*e na ne..pak nahodou se jde podivat do muzea jenze tam se ma vsechn ostehovat do Washnigtonu D.C. (btw dobry zabery na bilej dum:-) at zije Obama:-D) mno a pste to nemuze dopustit s pomoci syna se dostane do toho muze ve Washingtonu kde kamaradi maji byt...jeste pred tim si uzili posledni noc ve svym muzeu v New Yorku...jenze ve zminovanym Washingtonu se vec trochu zkomplikuje...vecer to opet ozije a on ma nakou zlatou desku kterou chce nakej nejhroznejsi vladce starovekyho Egypta..povola si na ziskani tyhle vecicky kkty jako Napoleona Bonaparte,Ivana Hroznyho a este nakyho cernobilyho kkta..ale to si uz nepamatuju kdo to byl:-D ale skoda ze tam nebyl Hilter:-D...mno pribeh se pak odehrava v muzeu kdy ho honej kuli ty desce...pak si ale ten nafoukanej egyptan:-D usmysli ze si vezme do zasoby malickyho kovboje( Owen Wilson kerej je taky k sezrani:-*) takze musi najit neco co rozlusti jak a cim ma otevrit tu desku...aby mohla povstat ta egyptanova vlada a znicit s ni celej svet...v tomhle mi to trochu pripomelo mumii...mno a atd..hleda teda tu ,,vrazednou kombvinaci'' tou je pí 3,14 a la bla...to sem este nepochopila proc zrovna pí ale tak to je vedlejsi....ale fakkt dobrej pribeh cely to rikat nebudu to bych tady byla jeste 100 let ale zaver je fakt dobrej nejen ze vsechno samozrejme dobre dopadne...cisare poslou nazpatek tam odkud prisel i s tou jeho armadou...a Ben zustane nocnim hlidacem v New Yorku a este si tam najde holku ktera mu pripomina tu slavnou letkyni..ktera ho doprovazi celim dilem..takze sekne s praci uspesnyho podnikatele a vraci se opet do muzea reditel mu ozamy ze je nejlepsi hlidac co tam kdy byl:-) a ma to i par vychytavek muzeum je otevreny i vecer...kdyz se vsichni proberou...a lidi si myslej ze je to jenom naka vymozenost ale kdyby vedeli jak to je skutecne:-) takze si myslim ze o prachy ani moc neprijde:-) me se to libilo moc uvidme esi po dalsich 3 letech bude 3 ()

vernerka

Čekala jsem propadák, a tak mě film celkem příjemně překvapil. Nic nad čím by člověk dostával záchvaty smíchu, nicméně pár úsměvných scén jsem si našla a jako celek se mi to jevilo mile :) Neurazí, ovšem po druhé bych ho už vidět nemusela. ()

Esquirol

Nelze srovnávat s prvním dílem. Oba dva jsou totiž kvalitativně stejní. Neohromí ani neurazí. Co mě překvapilo, tak příběh je na dost omezené možnosti daného tématu zase z jiného soudku a je to celkem zábava. Pravděpodobně tento film ihned po zhlédnutí vypustíte z hlavvy, ale nudit se nebudete. ()

guruPechy

50% Průměr. Určitě horší než jednička a tak vás zaujmou celkem originální vizuální kombinace. Odradí nezábavný Stiller a trapný scénář s rozporuplnými vedlejšími postavami. Upřímně mě pobavila snad jen figurka římského centuriona. Větší rozpočet a míň zábavy. ()

oceanic6

Ben Stiller a exponáty z múzea opäť v akcii! A musím povedať, že to tentokrát nedopadlo horšie ako prvý diel a už to je v dnešných "časoch nevydarených pokračovaní" obrovský úspech. Všetky známe postavičky z prvej Noci v múzeu sa vracajú a pridávajú sa nové, väčšinou veľmi podarené (Napoleon, Al Capone, Ivan Hrozný, Faraón...), z ktorých práve postava Faraóna v podaní Hanka Azariu je v origináli slovami nepopísateľný zážitok :) Kopa gagov - extrémne podarených (paródia na 300..) , dobrých (Bôžikovia lásky..) ale aj nevydarených a trošku trápnych (Fackovanie s opicami..) posúva príbeh pomaly až k veľkej finálovej bitke v ktorej si to rozdajú Faraón s nočným strážcom :) Shawnovi Levymu sa na počudovanie podarilo namiešať rovnako chutný koktejl ako v prvom filme a tak zostáva len konštatovať, že Noc v múzeu 2 je presne taká, aká mala byť. P.S.: V záverečných titulkoch je skrytý jeden z najlepších fórov celého filmu :) ()

Trait

Film trpi na mnoho postav - Stiller hraje svoji klasiku,nepohorsi,ale ani moc nenadchne. Hank Azaria je jeden ze svetlych momentu filmu. Triky jsou na slusne urovni a ani moc nebiji do oci,ale koho zajimaji osudy tolika postav,kdyz by stacily ctyri? Preplacanost,to je vystihujici vyraz pro tento film. Cesky dabing je priserny,jedine,co to jakztakz zachranuje,je Amy Adams. ()

VanThomass

Docela velké zklamání. První díl byl v dost ohledech originální, to už ale o druhém dílu bohužel neplatí. Ono ne všechno co je vtipné napoprvé je vtipné napodruhé, už v jednotce bylo dost scén přitaženo za vlasy, ale bylo to originální. Film na mě působil dost přeplácaným dojmem a bohužel ani Ben Stiller se tentokrát moc "neukázal". Snad se případná trojka přestane zuby nehty držet původního filmu a bude opět originální. ()

lemings1

Miestami to bolo zábavné, že mi to vykúzlilo aj úsmev na tvári, animácie boli krásne a to by bolo asi všetko. Námet žiadny, scenár nič moc a jednotka bola určite zaujímavejšia. ()

Chuckiecz

Není to tak dobré jako jednička, ale přesto se film líbil a možná je i trochu humornější. Dětem se však film líbil bez výjimek a o to asi tvůrcům šlo především. ()

pavont

Pre mna prekvapenie. Hoci jednotka neposkytla navod na pokracovanie dvojka sa vcelku podarila. Rozpravkovost ustupila humoru a niekolkokrat som sa vazne dobre pobavil. Pre nenarocnych rozhodne palec hore. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)