Oheň ohňom

(festivalový názov)
  • Česko Pryč od pece (viac)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

Al90

Opět jsem dal na celkem vysoké hodnocení a opět jsem zklamaný...slabota,film skoro bez akcí,pár soubojů a to ještě strašně natočené,čekal jsem tedy aspon nějaký zajímavý konec který by mě nakopnul a já tomu dal aspon tři hvězdy,ale to se taky nestalo.....už se nedivím,že jsem u filmu dvakrát usnul ()

Kodousek

Taková klasická Baleovina. Cassey Affleck již dávno přerostl svého staršího bratra a Woody Harelson už prostě navždy zůstane tím zmateným týpkem z Vlaku plného peněz. ()

draxxi

Příběh je poměrně banální a už několikrát viděný, ale tady je výborná kamera, krásný exteriery a hlavně vážně skvělé obsezení. 28/11/2019 69% ()

kodwin

Mám rád americký venkov a jejich syrovou atmosféru, mám rád Balea a Harrelsona, ale upřímně, objektivně je to spíš za tři. Přitom první půlka příběhu se rozjela velmi slibně, no a pak žádné překvapení ... ()

Xmarc

Téměř perfektní film s neperfektním hodnocením - dle mého názoru o kus nižším, než by si zasloužil. Má pro mě (téměř) perfektní takřka vše, co má film mít - spád, napětí, atmosféru, herecké výkony, hudbu, gradaci, pár zajímavých děj zpestřujících myšlenek (např. určitý úsek filmu s prolínáním se děje obou bratrů, podávané na střídačku po malých úsecích od jednoho a od druhého, kdy člověk s napětím čeká, v jaký závěr tato prolínačka vypointuje). Bohužel samotný děj by se dal brát i jako nejslabší článek, jeho nosná konstrukce je předvídatelná a neoriginální. Nicméně pokud tohle divák už na začátku přijme, a nechá se atmosférou dostatečně vtáhnout, bude potěšen nadprůměrným zážitkem. 90% ()

JimmyMcNulty

Musím uznat, že to není zrovna film na koukání na Štědrý den, ale i přesto mi neskutečně sedl. Především bych vyzdvihl herce a atmosféru. Taková sestava se jen tak nevidí. Casey, Bale a Woody hrají jako o život a zbytek jim zdárně sekunduje. Temné vykreslení průmyslového amerického města se taky neskutečně vyvedlo. Pochválit musím i soundtrack, Pearl jam mi bude v hlavě znít ještě dlouho. Na 5 hvězdiček tomu něco chybělo, snad vyšperkovanější finále, ale naprosto zasloužený a poctivý 4 hvězdičky tomu dám. Doufám, že tohle dlouho nezůstane v modrých, byla by to škoda. ()

Gagin

Stále čekáte na to konečné vyvrcholení, které se vám tvůrci snaží stále a stále více oddálit až nakonec vlastně skoro žádné vyvrcholení nepřijde. Jinak chválím záporáka Harrelsona, ten se mi tam líbil. ()

Mana

Přes vkusné obsazení nelze očekávat, že si divák dopřeje nabitý snímek dramatickými scénami, sem tam nějakou rvačkou či nepředvídatelnou zápletkou. Celé to působí jako třítýdenní dieta s neochuceným jídelníčkem, při které si člověk přeje, aby už skončila a mohl se jít v klidu "nažrat". A co ten sexy Bale? Ten se vytrácí s prvním soustem.** ()

Ebola_Zaire

Christian Bale, rozhodně herecký potenciál má, ale tak nějak čekám na to, kdy ho naplno rozvine. Příběh se snaží působit syrově až naturalisticky, leč mám pocit, že je tak trochu plitký a navoněný. Na drama málo dramatické. ()

robinho

Bezpochyby skvělý film.herecké výkony dobré.Celé to na mě působilo realistickým dojmem.Režisér přesně věděl co od filmu očekává,a jak chce aby ve výsledku vypadal.americký buranov je tu velice dobře vykreslen.Lidi co píší že je to nuda a chybí dynamika deje,jsou asi takový který dávaj rychle a sběsile 70 procent ne?aleo kvalitě filmů nevědí vůbec nic.Za mě plný počet. ()

Montmorency

Hezká ukázka ''odvrácené'' strany Ameriky, trochu roztahaný, místy nerealistický děj, dobré herecké výkony.....(S W.Harrelsonem bych obchodovat opravdu nechtěla :-) ()

Border

Banda profláklejch ksichtů eště dobrej film neudělá a že jich je tady nakumulovanejch fakt dost a snažej se to jo,ale něco tomu chybí. ()

kamilao

SUPER SKVĚLÉ HERECKÉ VÝKONY!!!!!!!!!!!!!!!!! Co se jich týká, hodnotím 5ti hvězdičkami. Snímek je však průměrný (zřejmě jsem několik takových filmů už viděla), místy zdlouhavý a chvilkami nudný. Nicméně rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Dala bych 3,8 :-) ()

Porthos

Tenhle film se nepovedl... Klasika: Křivda, zlo, vražda, zloba, nenávist a pomsta. Jenže tady to nějak nefunguje. Postavy jakoby zabředly do vysokého bahna a pohybují se těžkopádně, nějak-tak se jako rozhodují a "asi prožívají vnitřní boj", jenže to nefunguje ani od pana Baleho. O to snad víc. Od tohoto herce čeká člověk podvědomě něco jiného. Jeho nerozhodnost, která z jeho role asi neúmyslně čiší mě doslova otrávila. Scénář jek akčnímu filmu - film je ale o těžkých rozhodnutích a osudech a křivdách jenže špatně podaných. Všechno to působí rozpačitě a nedotaženě. "Tak já nevím? O čem to vlastě bylo?" Dvě hvězdy díky obsazení - jinak sotva jedna. ()

Pe4Ce22

Projednou zase velká nuda. Příběh o dvou bratrech jak přes kopírák. První hodinu se nic neděje a tu druhou vpostatě taky ne. Ani nestojí za koukání. ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (viac)