Žabiakove dobrodružstvá

• Česko Žabákova dobrodružství (viac)

Jak poklidně plynul dosud život na louce na břehu řeky! Mladý Krtek pilně pracoval na provzdušňování půdy, pan Krysa pořádal na řece pikniky, zajíci kolem ní jezdili na kolech na výlety... Ale najednou je tohle všechno ohroženo. A to jen proto, že Žabák, sídlící na nedalekém Žabíně, se zhlédl v moderních a rychlých strojích do té míry, že ani jeho velké bohatství na tuhle zálibu nestačí a že musel začít prodávat. První padla Krtkova louka. Ale zákeřní Lišáci z Černého lesa, kteří se stali jejími novými majiteli a kteří tak bezohledně zničili Krtkův podzemní domeček, mají zřejmě dalekosáhlé, a mnohem nebezpečnější, budovatelské plány. A díky Žabákově lehkomyslnosti se bohužel zdá, že jim ani nedá moc velkou práci je uskutečnit... (oficiálny text distribútora)

iamek

Originální to sice je, ale není to boužel pro člověka jako jsem já. Vypnul jsem to asi po 50 minutách a nemohl jsem prostě dále. ()

dopitak

Mno, jak bych to... pokud jste děti anebo hodně infantilní, bude se vám to líbit. Pochválit lze český dabing, především "Žabáka" Antonína Molčíka. Když o tom tak přemýšlím, mělo se to spíš jmenovat Krtkova dobrodružství, protože na louce v díře to celé začalo... ()

Jinny

V žánru filmů pro děti je to třída, ale narozdíl od animáků jako Doba ledová tu není nic, čeho by se chytnul dospělý. Člověk by ani nevěřil, že něco tak vcelku průměrného je z dílny Monty Pythonů, Terry Jones sakra natočil Život Briana! A tak si můžeme leda podívat, jak dneska vypadají Eric Idle a spol. Všechno. ()

Kryton

Monty Pythoni a jedna z mých oblíbených dětských knížek. Co z toho asi mohlo vzniknout? Ha milé překvapení, protože to nemá nic z Monty Pythonů. Celé se to samosebou drží knížky, kterou vtipem okořenili členové skupiny Monty Python. Rozhodně jedno z nejhezčích dětských podívaných. ()

easaque

pohádkový příběh se tentokrát se členům skupiny Monty Python moc nepovedl. Výtvarně i choreograficky je to docela dobře zpracované, ale pohromadě to nějak nesedí a moc jsem se nebavil. Příběh ničím extra zajímavý a žádné poučení si z něho těžko někdo odnese. Ale třeba se děti pobaví a chvilku zase nebudou rodiče otravovat. Zklamal mne i český dabing. Takže slabé 2* ()

filmmovier

Krásný film, já prostě musím okomentovat. Pamatuji si, že když jsem byl malý, neuvěřitelně se mi to líbilo, však jsem na to také koukal každý den ( vážně )...:D. Prostě krásný film pro celou rodinu u kterého se nemůžete nudit a ještě k tomu s ponaučení a Johnem Cleesem ve skvělé roli. Navíc tu máme kulisy historické Anglie... Já to chci zase vidět... Pro mě jasných 100%. ()

DivX

Příběh o dobru a zlu, kde se zvířata chovají jako lidé v podání jakési bajky či co. Mladý krtek, chytrá krysa, mrský jezevec, žabák trpící "automobilofóbií" a vychcané lišky. To je to co vás tady čeká. Mě osobně to moc nedalo i přes vysoké hodnocení. 60% ()

geklon

Hotovo. Můj oblíbený dětský příběh v kabátu MPéček. Třešnička tak lahodná, že rozkoušete i pecku, když na to přijde. ()

klima777

Moc hezký film, který se poměrně věrně drží knižní předlohy, zároveň však obsahuje i trošku Pythonovského humoru. Ale proč lasičky vypadají jako lišky? "W" for "weasel". ()

Braddy

Pánům od MP se povedlo natočit veselý, živý a vtipný film pro děti. Ale myslím, že i dospělí si tam najdou něco pro sebe. ()

waits

Kdysí dávno jsem si, natěšen, pustil Žabákova dobrodružství v rámci zkoumání všeho, čeho se dotkla ruka některého z Monty Pythonů. Kromě scény u soudu, jako vystřižené z některého z klasických skečů, jsem se ale zábavy, kterou jsem očekával, nedočkal. To ale nebyla chyba Terryho Jonese, nýbrž moje. Žabákova dobrodružství, dětská kniha Skota Kennetha Grahama z roku 1908(!) je roztomilé a poučné vyprávění o narcistním žabákovi a jeho kamarádech krtkovi, jezevcovi a kryse. Sotva jsme s dětmi příběhy dočetli, zkusil jsem se podívat na film znovu - a dnes už jsem adaptaci Žabáka ocenil. Monty Pythony prostě nečekejte, příjemnou rodinnou zábavu ano. PS ve filmu dabovaní lišáci, jsou podle knihy (a podle nápisu Weasels na zámku) lasičkami ()

chlebos

Báječně natočená knižka, kterou jsem jako malé dítko měl velmi rád. Film je navíc plný dospěláckého humoru a to vše v kouzelném vizuálním balení. Ideální rodiná zábava. ()

bleskaMeryl

Výborná pohádka při které jsem se bavila celou dobu. Hravost a fantazie bez omezení (značka Monthy-Python). Skvělá zábava pro děti s hlubším podtextem prošpikovaná písničkama. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (viac)