Trojhra

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2004, 28 min

Třígenerační rodina ženské větve je zajímavá svou rozporuplností, rozlišným vyznáváním smyslu života. Generační proměna v ženách jedné krve a jedné linie výchovy, je zjevná. Je to dáno dobou? Nebo opoziční reakcí nejmladší členky rodiny na hodnoty vlastní matky? Matka se vymezuje vůči Babičce a Vnučka jakoby se vracela k hodnotám Babičky, ale po spirále, o půlstoletí později. Zároveň je zřejmý rozpor v Babiččině jistotě, a zmatku v duši Vnučky. V době, kdy se bortí tradiční hodnoty, ženy se emancipují, ale zároveň jsou naprogramovány na vzorce chování svých matek a babiček, se dějí dramatické události uvnitř rodin. Rozvodovost v Praze se dotýká padesátiprocentní hranice, mladí nechtějí zakládat rodiny, český národ vymírá. Během půl století, ve kterém ženy z tohoto filmu dosáhly dospělosti, se mnoho změnilo. Která z nich je vlastně nejsvobodnější? Který z těchto tří životů je nejšťastnější a nejživotnější? Je tradiční rodina životaschopná v jedenadvacátém století? (oficiálny text distribútora)

igi B. odpad!

Svatá prostoto! Co zase tohle bylo? To je fak už nějaká nová móda na >jiném pros(rá)toru< , vysílat každou kravinu, zplozenou nějakými protekčními dětičkami??? . . . Formou i obsahem naprosté NIC, homevideo na pomezí stupidity, infantility a šouklařské >kultury< , trapné asi jako ty dámy (předpokládám, že nejmladší je nejspíš dobrá kámoška sl. Š.), pitvořící se na kameru a žvanící směs blbostí a rádoby mouder ze života celebřitěk xté pražské kategorie. A je úplně fuk, co jsou dámy ve skutečnosti zač... Jojo slečno Špátová, tak příště zase v nějakým šumnějším paneláku... :-/ - - - - - (Poprvé viděno s už standardním znechucením na >ČéTéD(v)ojce - bez jejíhož pravidelného dojení by asi už někteří >umělci< šilhali hlady - 5.8.2009, komentář zde mezi směšně adorantskými /nejspíš kemošskými/ hodnoceními jako první - 5.8.2009) ()

triatlet

Nejzajímavější na filmu je název:-D Nápad -servis- dobrý, ale myslím, že autorka ho moc neposunula = pohyb - kamera i scénář podprůměrné. Vadilo mi, když sama při natáčení mluvila I když...hekající tenistky mi nevadí, pokud zaujmou hrou. Pravda, pokud by se ptala zajímavě, možná bych i ty její otázky přešel. A smeče snímaných protihráček mi připadaly místy stylizované. Navíc: ptát se babičky na otázky typu "Takže Lucinku (vnučku) máte asi hodně ráda, že?", tomu říkám trefa do černého, teda spíš aut. Nudná trojhra. ()