Makoto každý deň cestuje vlakom do školy. Tým istým vlakom cestuje aj krásna Kotonaha, do ktorej je Makoto tajne zamilovaný. Zverí sa s tým svojej kamarátke Sekai, ktorá im pomôže zoznámiť sa. Všetko ide bez problémov až do chvíle, kedy Sekai pobozká Makota. Vzniká tak zaujímavý milenecký trojuholník a Makoto sa musí rozhodnúť, ktorú z týchto dvoch dievčat si vyberie. Avšak Kotonaha a Sekai nie sú jediné dievčatá, ktoré k nemu vyznávajú lásku. (TomX2)

Kateinblogoknihach.blog.cz

"Nicméně, opravdu hluboce nedoporučuji všem milovníkům poctivých japonských psychologických horrorů- budete zklamaní. Také nedoporučuji romantickém dušičkám- vás to možná zklame ještě víc. Naopak doporučuji masochisticky laděným osobám nebo milovníkům slepiček." viac

Katsumi-kagakusha.blog.cz

"Pokud vám název tohoto anime evokuje nějaké příjemné vzpomínky na školní zážitky, výlety s kamarády, první lásky a každodenní starosti, které jsou ze zpětného pohledu vlastně docela milé, nenechte si kazit iluze a na School Days nekoukejte. Pokud to ve vás nevyvolává nic, stejně na to nekoukejte." viac