Makoto každý deň cestuje vlakom do školy. Tým istým vlakom cestuje aj krásna Kotonaha, do ktorej je Makoto tajne zamilovaný. Zverí sa s tým svojej kamarátke Sekai, ktorá im pomôže zoznámiť sa. Všetko ide bez problémov až do chvíle, kedy Sekai pobozká Makota. Vzniká tak zaujímavý milenecký trojuholník a Makoto sa musí rozhodnúť, ktorú z týchto dvoch dievčat si vyberie. Avšak Kotonaha a Sekai nie sú jediné dievčatá, ktoré k nemu vyznávajú lásku. (TomX2)

Saraph

V podstatě moje první anime tohohle žánru a zároveň se ukázalo, že je tento kousek naprosto unikátní, když jej přirovnám k těm různým dalším z žánru "school romance". Většinou se totiž setkáváme s hromadou holek kolem jednoho nic nedělajícího kluka, což tady naopak hlavní postavou je ten, kdo se o ty holky zajímá. Zároveň je tahle show jedna z mála, kde dojde opravdu i na sex (když odstrčím stranou hentai) a to ne zrovna málo. Ve své podstatě je těchto 12 epizod narvaných k prasknutí a byl jsem v poslední epizodě dřív, než jsem si to stačil uvědomit. ()

GigaPudding

Toto milostné drama ze střední po první čtvrtině začíná dost silně tlačit na pilu a přes velmi vyhrocené situace a emoce se dostává až k závěru, který může být pro diváky romantických dramat trošku ostřejší než by mohli čekat. Lidi velmi zažraní v animé, co sledují úplně všechno, určitě budou předhazovat spousty jiných a "hlubších" seriálů s komplikovanými vztahy a postavami, ale pro člověka, který se chce jen podívat na jiné romantické drama, je to slušná volba a pro člověka, který toho moc z animé a především tohoto žánru neviděl, je to podle mě také slušná volba a alespoň takový člověk nebude zatížen tím, že by to mohl srovnávat. :) Přímočarost a uzavřenost celého příběhu tu rozhodně neškodí. ()

LordSnape

Řeknu vám na rovinu, že tohle anime byl opravdu boj. První polovina se opravdu nijak nevymiká ostatním milostným dramatům. To jsem se ještě relativně bavil. Ústřední charakterová trojice mi dokonce trochu (více) připomínala vynikající Kimi Ga Nozomu Eien. Jenže School Days má do něj přece jen daleko. I když se totiž autoři snaží vytvořit dramatické situace, které by vás nějak dojali ci rozesmutněli, tak i přesto se nemůžu ubránit dojmu, že to tady prostě jaksi nefunguje. Žádné emoce z těch postav netryskají a vy se prakticky jen díváte na jakési loutky. A vůbec nejhorší na celém tomto seriálu je chování hlavního mužského aktéra Makota. Ten prostě v celé druhé půlce naprosto otočí ze stydlivého chlapečka a změní s v egositicky sexuchtivého jedince. (Tak jako v původní hře) Holky mu najednou skáčou sami do postele a on si to rázně užívá. Tento fakt mi opravdu vadil. A vůbec když dojde na Sekai a její tajemství, tak mi bylo naprosto zle z jeho chování a měl jsem chuť ho zabít! No a právě v tomto smyslu trochu pomůžou poslední dva díly (jak píšou kolegové). Sice je to oproti předchozímu ději těžko uvěřitelné a neskutečné, ale pro mě to bylo jako vysvobození... Za to přihazuju jeden bod. 6/10 ()

Subjektiv

Makoto Itou si nedokáže vybrat mezi dvěma dívkami, Saionji Sekai a Katsurou Kotonohou. Ovšem umět si vybrat může být dost důležité, jak se nás autoři tohoto anime seriálu snaží přesvědčit. Mě však opět přesvědčili hlavně o tom, že anime středoškolské romance nejsou pro mě, ať už provádějí sebevětší žánrové kotrmelce. I když zde je to minimálně v jednom případě žánrové Salto Mortale. S touto proměnou souvisí i nepříliš uvěřitelná (yennem zmiňované poslední dva díly) proměna postav, nejenom těch hlavních, ale v podstatě celé školy. Ale buďme spravedliví, vše se klidně mohlo zvrhnout v řádně drsné hentai. Slabé ***. P.S. (edit 6.12.2007): Když jsem psal komentář, netušil jsem, že je v plánu natočit alternativní hentai zakončení. A je to tu! ...drsné to ovšem není. Hodnocení zůstává. ()

Jeoffrey

Anime seriál, který mě tak dostal, asi jako máloco. Začíná to hodně zajímavě, stydlivý chlapec se zakouká do dívky a má problém, jak se s ní sblížit, naštěstí má dobrou kamarádku a ta mu s jeho problémy ráda a ochotně pomůže, protože v podstatě má toho našeho Makota ráda. Začátek je tedy taková zajímavá a hodně uvěřitelná vztahovka, která se dobře pozoruje a do pátého dílu běží příjemným a sympatickým tempem. I to rozuzlení, kdy si náš Makoto uvědomí, že jeho city jsou mnohem složitější a jeho rozhodnutí, jak to vlastně má je podle mě naprosto v pořádku (SPOILER já prostě fandil Sekai). Kdyby to skončilo 5. dílem tak tomu napálím poklidné 3* a vůbec se tím nerozrušuji, ale to co přijde po tom je prostě věc... Během pár dílu se člověk naučí hlavního hrdinu nenávidět s ohromnou intenzitou a hlavní hrdinky nedokáže nazvat jinak nežli mrcha a blbka (a to se krotím) a i všechny ostatní charaktery bude místy proklínat no a smutné je, že to pořád působí vcelku uvěřitelně. Taky jsem znal takové týpky jako je Makoto a viděl spoušť co napáchali a i když jsem na ně byl vždycky děsně naštvaný, stejně mi jiný hlásek našeptával, sakra to je frajer. Naivních hloupých holek a potvor co si jdou za svým jsem viděl taky dost a i ty ostatní typy se někdy někde vyskytli. Prostě je to jako by se zdejší osazenstvo najednou zbláznilo, nechalo se unášet svými pudy a veškerá krev z mozku se jim nahrnula do genitálií, nebo spíš taková sonda jak by svět vypadal, kdyby se lidi nedokázali plně ovládat. No a tak nastal moment, kdy jsem si přál aby to skončilo přesně tak nějak jak to skončí a i když je finále totálně přitažené za vlasy dalo mi takový krásně příjemný pocit uvolnění a zadostiučinění, že tomuhle dílku, které ve mě dokázalo probudit takhle silné emoce prostě musím dát 5* ()