Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiálny text distribútora)

dubinak

Na tenhle horor jsem se moc těšila a nakonec mě ani nezklamal ani neohromil. Musím přiznat,že byli scény,kdy mi šel mráz po zádech a jednou dvakrát jsem sebou úlekem cukla,ale to co mé hodnocení snížilo byl závěr. Čekala jsem na nějakou bombu,protože mě nenapadlo jak asi film skončí. Říkala jsem si: Hlavně ať tam nejsou nějaká neexistující monstra. A byli. Další hvězdičku ode mě film čestně dostává za Kevina Costnera,protože to je herec,řekněme,na úrovni :-) Film mi ubíhal rychle,ale závěr bych osobně přesměrovala jinam. ()

Dellamorte

Silne "obyčajné " - všetko tu už bolo , no a ten záver "šľahnutý " ( podľa Mňa ) DESCENTom ( nasvietenie , SFX... ) škrtí už aj tak priemerný filmový zážitok. Avšak Kevina mám až príliš rada na to , aby som spadla pod 3ku. ( mimochodom - ústredný baby/cast - nebol najšťastnejší ).Jasné popálenie - ako v prípade R. de Nira . ()

Guzo

Pozor, komentář obsahuje malinký (snad i zanedbatelný) spoiler. Costnera zrovna moc nemusím, nicméně zde předvádí celkem slušný výkon. Co mi ale na filmu nesedělo, byl vývoj děje (víc psát raději nebudu, jen to, že v druhé polovině je jeden zvrat, který to poslal do kytek). Hudba i režie se povedly, ale pokud vyloženě Costnera nemilujete, asi není nic, čím by vás "dcera" oslnila. ()

Bloody13

Stokrát ohraná písnička, tentokrát ještě trochu jinak. I když atmosféra od samého začátku dává tušit v něco zlého, napětí se tentokrát smrsklo na několik konkrétních scén, které se vám pokusí rozproudit krev. Možná to bude tím, že tvůrci odhalili své potvory z lesa příliš brzy. Jinak je to vesměs klasické "bububu mystery", jejich vžitých postupů se dokonce zarytě drží, takže je celkem s podivem, že se podařilo do hlavní úlohy obsadit Kevina Costnera. Ten, jak je vidět, si na stará kolena vybírá docela zajímavé projekty. Však nejednoho z nás překvapil svou rolí charakterního zabijáka v thrilleru Mr. Brooksovi. Nuda se mi nedostavila, celé je to hezky natočené, a k mé radosti jsem se dočkal i několika pavouků (yeeaah). Závěr se mění ve slušné drama, dobře graduje, a do toho skončí otevřeným koncem, což je jedině dobře. Na dobré konce tu přece máme pohádky. ()

Beastmaster4

Slabý příběh, pomalu žádné napětí. Mizerný horor s vynikajícím hereckým obsazením. Ani Costner, který je jindy bezesporu skvělý tu neměl šanci nic předvézt. Ivana Baquero, tak dobrá z Faunova labyrintu, zde nestačí udržet nikoho v napětí a strachu. Film je víceméně dalším zbytečným hororovým thrillerem, který nenabízí celkem nic nového, krom pěkně udělaných "bubáků".....Nová dcera vám nic nevysvětlí, není žádná pointa, žádný strach - prostě vás jen s poklidem vede za ruku ke svému temnému konci. ()

• James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (viac)