Okamžik vzkříšení

• Nemecko Adam Resurrected (viac)

Okamžik vzříšení vychází z jedné z nejuznávanějších knih v dějinách Izraele. Popisuje dojemný příběh znovuobjevení života po traumatických událostech 2. světové války. Film je provokativním příběhem o přátelství a vykoupení, neuctivosti a zármutku, lidech a psech... a boji o příčetnost ve světě, který se zdá být už zcela šílený. Adam Stein (JEFF GOLDBLUM) býval populární hvězdou německého kabaretu. Nyní, na počátku 60. let, žije v experimentálním ústavu pro duševně choré v Negevské poušti v Izraeli. Inteligentní, manipulativní, talentovaný a nespoutaně svobodomyslný Adam vítězí nad svým lékařem (DEREK JACOBI, nominovaný na Zlatý glóbus), odbojně vede své spolupacienty, koketuje s okouzlující sestřičkou (ceněná izraelská herečka AYELET ZURER) a odolává všem pokusům o léčbu. Pak se ale Adam v ústavu setká s malým chlapcem, který věří, že je pes. Díky tomu se mu vrátí otřesné vzpomínky na události, které jím otřásly před více než patnácti lety. Jeho vlastní identitu tehdy zpochybnil nacistický velitel (WILLEM DAFOE, dvojnásobný nositel nominace na Oscara). Dokáže tento chlapec pomoci Adamovi získat zpět jeho lidskost? [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

Falko

Dost zvlastny, chvilami tazky film, kde som sa nemohol stale koncentrovat, pretoze niektore sceny ma nudili. V tom koncentraku to Goldblum nemal lahke, ale kedze tam musel napodobnovat psa, tak to bola jedina sanca, ako prezit vojnu, ale nasledky to malo aj na jeho neskorsi zivot. Je to drama natocena tak zvlastnym sposobom, ze jej nedokazem dat 4 hviezdicky a nedokazal to zachranit ani moj oblubeny herec Jeff Goldblum, ktory zahral svoju ulohu presvedcivo a skvele... 27.05.2010 _______ Jeff Goldblum - (Adam Stein) +++ Willem Dafoe - (Komandant Klein) +++ Derek Jacobi - (Dr. Nathan Gross) +++ Joachim Krol - (Abe Wolfowitz) +++ Hana Laszlo - (Rachel Schwester) +++ Ayelet Zurer - (Gina Grey) +++ Moritz Bleibtreu - (Joseph Gracci) +++ Hudba: Gabriel Yared +++ ()

Likan7

Je vtipné, jak rozmanitý dokáže být filmový vkus diváků. Mý oblíbenci dali 3, vidím tu plno pětek ale já nemohu jít jinak než takhle. Pro mě je to strašně špatně uchopitelný film. Drtivou většinu jsem se v tom snažil nějakým způsobem vyznat, ale prostě to nešlo. Zmatený, divný. Ani konec, od kterého jsem alespoň trochu doufal, že se chytnu, ale kde nic, tu nic. Tu jedinou hvězdu dávám za výkon Jeffa Goldbluma, který mi svou vážnou rolí ukázal, že je to velký nedoceněný herec. ()

jopal

Tento film si zasluzi viacej ako mu davam, ale ja som skor konzumny divak a filmy pozeram skor pre zabavu. Film si ziskaval u mna priazen postupne, kedy som balancoval medzi odpadom a 5 mi *. Toto bola sonda do dusi. Do dusi ludi, co zazili (a prezili) nacistov. Je tragediou, ze uz to ide akosi mimo nas, ale pritom staci tak malo, aby sa aj z nasich "priatelov" stali tyrani a katovia. Zamrzi, ze u mna najzaujimavesia postava po Goldblumovi - Tudor Rapiteanu v roli psa - sa nedostal tu na csfd ani medzi ucinkujucich. A len vdaka frenkie-mu viem, o koho vobec islo... ()

DJ Kritik

Film ma zaujal, o tom niet pochýb, ale chýbalo mi v ňom niečo ako "iskra - náboj". Jednoducho nič ma neupútalo natoľko, aby som si z filmu niečo odniesol. Všetko je tu len povrchne načrtnuté a je len na divákovi, čo všetko si dokáže domyslieť, ale pre mňa dosť sklamanie. A pritom je tu tak vynikajúci nápad, ktorý sa nedokázal pretaviť v hlbšiu myšlienku. Škoda....... .......... ....... ... Akcia: ** Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Dramatickosť: ** ()

italka63

Jaké druhy tragédií jste mohli za války zažít? Úplně všechny, ale tahle zvrácenost, kdy si z vás velitel tábora, po odtržení od vaší rodiny udělá židovského psa, ktetý na vodítku leze po čtyřech, žere s ovčákem z misky a spí s ním v kotci, ta by mě ve snu nenapadla. Pokud je velitelem Willem Dafoe a psem Jeff Goldlum, buďte si jisti, že vás srazí na kolena a budete brečet. Náročný film, který vás rozdeptá, nahlodá a po jehož skončení ve vás zbyde pachuť z lidstva jako celku, ale v koutku zabliká malý plamínek, který vám ukáže cestu jít dál.Pokud čekáte dramatické scény z války a lágru, nedívejte se, nejsou tam. Ale vynikající Goldblum, který v ústavu v šedesátých letech najde chlapce, který je také pes....dokáží se vzájemně zachránit? ()

• Moni Mošonov byl obsazen do role Arthura, ale kvůli rozvrhové kolizi byl nahrazen Idanem Altermanem. (ČSFD)