Jesse Metcalfe (TV seriál “Zoufalé manželky”) se představuje ve děsuplném hororu o muži, který se podvodně dostává do ústavu pro mentálně nemocné pacienty, aby odsud vysvobodil svou milovanou sestru. Uvnitř sanatoria však odhaluje, že tamější lékař (Peter Stormare - Fargo) nemilosrdně využívá své pacienty jako laboratorní krysy a dělá z nich krvežíznivé zabijáky. Podaří se oběma nešťastníkům nalézt cestu z krvavého labyrintu dřív, než je bezcitní kanibalové jednou provždy dostihnou? (oficiálny text distribútora)

cariada

Tak tohle bylo velice pěkný. Dobrý způsob hned na začátku jak se dostat do blázince za sestrou. Jenže né tam kde zkouší lék Orfeo blázni pak mají chut na maso ,ale čerstvý. Tak že nakonec se všichni požírají navzájem hodně zvrácený ,ale pěkný. V podstatě jiný pokus jak udělat živý zombi.. Některý scény byli velice gut ,třeba jak ukousne kočce hlavu či urve ruku a sežere jí. Velice dobrý byl kontras mezi bílýma stěnama bláznce a krví. ()

rollman1

Jedno velké WAU!! V tomhle snímku je vše co má rohlíček rád. Výborné prostředí blázince včetně hnusných a oplzlých bláznů, skvělé gore, tempo a také vtipného černocha(Vzpomeňte si na mě až ho uvidíte poprvé :D) Tohle je pro mě vážně překvapení a od plné palby chyběli jen krůčky, protože začátek byl malinko utahaný. Ale po 30 minutách začíná to pravé ořechové a na konci už je to jedno velké gore inferno. Jo, tohle mi udělalo radost a tak to rád doporučím. ()

Ryuuhei

Očekával jsem opět nějakou kravinu, jakou má v nočních hodinách ve zvyku televize produkovat obzvláště na určitých kanálech, ale vesměs se jednalo o až překvapivě příjemné překvapení ve formě pseudo-zombie hororu nabitého akcí. Samozřejmě, přítomna byla taková ta klasická hororová logika, ale celkově to nenudilo, vývoj děje byl taktéž překvapivě příjemný, ne tak křiklavě typický a ani zpracování nebylo kdo ví jak špatné. Na "pouhý" video film dobré. ()

Silviaxx

Celkom podarený video film, ktorý sa odohráva na psychiatrii, a keďže ja filmy z prostredia psychiatrie móžem, tak som bola v tomto prípade dosť spokojná. Síce na mňa tento cvokhouse pôsobil veľmi sterilne, dostalo sa mi aj niekoľkých nechutných obrazov s bláznami, pri čom herecké výkony celkom ušli (najmä Jesse Metcalfe bol veľký sympoš). Rozbeh bol trošku pomalší, ale na tie jatká, ktoré nastali potom sa fakt oplatí prejsť si aj nudnejšiu časť Insanitarium. Tony krvi, vnútorností, jedenie vnútorností, zvieracie pudy - po tejto stránke som nadrámec spokojná, aj keď efekty neboli vždy najlepšie. Príbeh, dialógy, správanie a ostatné záležitosti sú už ale iná, nie príliš dotiahnutá sféra.. So štipkou sebazaprenia a prižmúreným okom však dávam 4*, pretože som sa v podstate fajn bavila. ()

Litsarch

"Smrděl jak špekáček." - "Vždyť to šlo dobře." Béčková produkce/video film/TV film mi nikdy nevadí, pokud dokáže zaujmout mou pozornost v celé stopáži. A to se Insanitarium povedlo. Příběh má, pro mě, dobrý děj, zajímavě zpracovaný a dobrou vzrůstající atmosférou. Insanitarium je také jeden z mála filmů, kde vcelku dosti dlouhý záverečný útěk ze sanatoria nenudil, ale bavil mě. A ne jen kvůli mordu nakažených. Ano, nakažených, jelikož i když to tak vypadá, o zombie horor se nejedná (což dá se spozorovat i z toho, že například nezemřou jen ránou do hlavy). Jak podotkl J*A*S*M, Peter Stormare sice přehrává (a moc dobře), ale divák si toho víceméně ani nevšimne, jelikož zrovna má takovou postavu, že i přehrává málo. Měl jsem sice strach z Metcalfa, ale kupodivu jsem si na něj hodně rychle zvyknul. Insanitarium na mě opravdu nepůsobí průměrně, ale nadprůměrně. Na video film moc dobrý materiál. P.S.: I když se nejedná o zombie film tak, nepřipadá vám Insanitarium, díky konci, jako takový prequel k Úsvitu mrtvých (2004)? :D ()