Telo ako zbraň

(relácia)
  • Česko Tělo jako zbraň (viac)
všetky plagáty

Jason Chambers a Bill Duff. Profesionální bojovník a bývalý hráč amerického fotbalu, který se pustil do wrestlingu. Pozoruhodná dvojice křižuje svět, aby na vlastní kůži okusila, jak moc bojová umění bolí. Společně hledají jejich počátky i současnou tvář a po hlavě se vrhají do náročného tréninku. Dobrovolně testují své schopnosti, aby nakonec jeden z nich vyzval na souboj skutečného mistra... (oficiálny text distribútora)

Gereth

K vytvoření přehledu o bojových uměních ideální. Pochopíte jejich základní myšlenku, prohlédnete si jejich charakteristické techniky, zjistíte odkud pocházejí a možná se i něco přiučíte. Je třeba to ale brát trochu s rezervou. Protože v každém díle se naši dva hrdinové dostanou do přísně střežené výcvikové základny, případně někam, kam nikdo jiný mimo nativní bojovníky nikdy nevkročil, vždy se bojuje proti jednomu z nejlepších v daném bojovém umění, atd. Já tomu po chvíli přestal absolutně věřit a bral to jako nutnou součást marketingu. Také je otravné neustálé opakování děje, případně všudypřítomné vsuvky, co uvidíme za chviličku. Vycpávkový 14.díl jsem pak po shlédnutí už dříve v různých dílech viděných 10min fastforwardoval. // Nejoblíbenější díl: Silat - Bill Duff tam dostává pěkně po čuni // Hodnocení: 65% ()

Segrestor

Zajímavě pojatý pořad, kde dvojice borců zkoumá na vlastní kůži, zač je toho loket, koleno, pěst a někdy i plochá noha. Nesourodá dvojice tak procestuje celý svět a odkryje nám základy nejznámnějších bojových sportů nebo umění, chete-li. Za zvlášť povedený díl považuji ten o Krav maga a to nejen proto, že je to můj oblíbený bojový styl. Škoda Billa Duffa. Má příliš dobrácký výraz ňoumy, aby byl pro typ takového pořadu patřičně drsný. Každopádně ale doporučuji. Je to dokument, který ze svého disku jen tak nesmažete. ()

York

Zatim jsem videl jen prvni dil, coz je na hodnoceni docela malo, ale zase muzu srovnavat s Fight Quest, coz je to same a navic ze stejneho roku (docela zajimava "shoda"). Takze po shlednuti celeho Fight Quest a prvniho dilu Human Weapon musim konstatovat, ze Fight Quest je mnohem lepsi. Cely je takovy vic osobni, zazitky ze souboju a z vyuky jsou primo od hlavnich akteru, Jimmiho a Douga, a taky se tam vic trenuje, zatimco v Human Weapon se hlavne keca a cestuje z mista na misto. No a taky mam pocit, ze Jimmi a Doug jsou mnohem sympatictejsi a kdyz dostavaji do tela, tak clovek s nima souciti. Jedina vec, co se me vice libila na Human Weapon bylo to, ze treba zrovna v tom prvnim dile (o Muay Thai) ukazovali animace uderu, takze se clovek mohl podivat cim se kam mlati, to je ale stejne docela malo... Tudiz podle feelingu jasne vitezi Fight Quest. DODATEK: Takze po shlednuti cele serie se dojem trochu opravil, sice se tam hodne jezdi sem a tam, a keca, ale preci jen se tam oba hlavni akteri nauci alespon zakladni techniky z tech jednotlivych stylu. Taky mam pocit, ze i kdyz i v Fight Questu rikali, ze se utkaji s nejvetsimi mistry, tak toto platilo spis pro Human Weapon, tam fakt dostavali do tela (viz. treba posledni dil o Taekwondu). Jinak uplne nejvic nejlepsi byl ten cinan na cinske zdi co umel wing tsun :-) . ()

H34D

Sympatická, ale přitom bolestivá pouť po světě za mistry bojových umění. Dva typičtí amíci odhalují nejen základní techniky, ale i kulturu a historii, která za vybranými bojovými uměními stojí. Tuto provázanost velice oceňuji, je vidět, že i všeobecně známé pojmy jako karate a judo jsou spíše ctnostný sport, než prostředek, jak někoho zvalit na ulici. Ovšem i od toho zde máme pár "řemesel", Human Weapon zkrátka pokryje vše... Samozřejmě není čas na to, aby se zacházelo do kdovíjaké hloubky, taktéž může časem unavovat koncept "abychom se naučili další úder, musíme nacestovat dalších tisíc kilometrů", jenže právě tohle cestování pomáhá ucelit divákovi představu o dané kultuře a původu bojového umění. 8/10 ()

cubajz

zajímavý dokument, zkoumající rozličná bojová umění včetně historie, původu, různých odvětví atd. Ve většině dílů mě štval plešoun Bill Duff, je to pravá americká guma a jeho věta "a pak promluvily moje instinkty a dal jsem zakázaný úder" je opravdu pro smích, zvlášť když se to stalo skoro pokaždé když bojoval. ()