Po rokoch

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Chun nyun hack (viac)

kikuka

..volne pokracovanie Imovho filmu Sopyonje (1993) o dvoch nevlastnych surodencoch - spevakoch korejskych tradicnych piesni..patranie Dong-ho po jeho sestre Sun-hwe sa prelina s jeho osobnym zivotom, s jeho minulostou, s minulostou Sun-hwa, ale aj ich spolocnym momentoch..//..podobne ako Sopyonje alebo Chihwaseon ma aj Across the Years pitoresknu kameru s uzasnou kompoziciou ci uz hovorime o zaberoch krajiny (specialne zatoky pod Crane Mountain), alebo o interieroch a dvoroch..film je plny nostalgie, ale zatial co Sopyonje nieslo v sebe akusi nadej, Across the Years ma v sebe ovela vyraznejsie stopy smutku za stratenym casom, za miestami, ktore uz nie su, za zmiznutou krasou..miestami je smutok az bodavy..celkovo naozaj uchvatny film.. ()

hygienik

Tretina filmu sú tradičné kórejské piesne. Zvyšok je o nenaplnenej láske dvoch nevlastných súrodencov, o ich ťažkých a trpezlivo znášaných zväčša duševných útrapách vo vzťahoch k okoliu. A o bratovej zúfalej snahe nájsť stratenú sestru. Pekné zábery krajiny nevykompenzujú zdĺhavý, hoci nie nezaujímavý dej. Keby to malo o 45 min menej bolo by to stráviteľné. ()