Nodame cantabile

• Japonsko のだめカンタービレ (viac)
Japonsko, (2007–2010), 18 h 45 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Tomoko Ninomija (komiks)

Kamera:

Jošio Ókóči

Ajako Kawasumi, Tomokazu Seki, Mijuki Sawaširo, Kazuja Nakai, Mamiko Noto, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Fumiko Orikasa, Kotono Micuiši, Nobuhiko Okamoto (viac)

Lehkomyslné anime o vážné hudbě. Čiaki Šinči studuje hru na klavír, je jedním z nejlepších klavíristů, které škola má, ale to mu radost nečiní, neboť jeho jediným přáním je stát dirigentem. S jeho excelentním sluchem a láskou k hudbě, nedokáže pomíjet chyby ostatních. Ale potom tu ještě máme Nodu Megumi, sama sobě říkající Nodame, která je Čiakiho opak. K hudbě nepřistupuje s vážností, ale jako k něčemu zábavnému, k něčemu, co není potřeba hrát podle not. Přesto nebo spíše proto je perfektní klavíristkou, jenomže kvůli takovému přístupu její talent nikdo neodhalil. A tyto dva protipóly bydlí hned vedle sebe. Nodamin chaos zasáhne Čiakiho klid a pořádek. (Zíza)

Recenzie používateľa Zíza k tomuto seriálu (3)

Nodame cantabile (2007)

Ze začátku jsem chtěla dát 3*, ale tak nějak se k tomu teď nemůžu donutit. Kdo nemá rád vážnou hudbu, ať to nedělá, kdo ji má rád nebo mu nevadí, ať to udělá a koukne se. Neviděla jsem dorama, nečetla mangu, takže to nemůžu srovnávat, ale anime se mi opravdu líbilo. Možná, že až z toho něco uvidím, půjdu dolů s hodnocením, ale zatím jsem v tomto batole... Hudba je tím nejkrásnějším, na co v tomto anime narazíte a nevadí to. Tím nechci říct, že by příběh či charaktery stály za prd, ale ta hudba mi ukradla uši, oči. Sice nevím proč, ale u konce jsem byla dojatá, z čeho; těžko říct. Asi i díky tomu zvláštnímu pocitu dávám ty 4*. A jedu omrknout Paříž. ()

Paris-hen (2008) (S02)

Nodame a Chiaki se nám přestěhovali do Paříže. Ačkoliv změnili zemi, jejich osobnosti a cíle se nezměnily vůbec. Možná jen Nodame konečně začíná dospívat... Ale pořád je stejně dobré jako 1. série :-) ()

Finale (2010) (S03)

Nodame i Čiaki nám krásně dospívají, a i když jdou různými cestami, stejně se potkají. Hudba jako vždy úžasná. Tohle byl moc pěkný konec - překrásná tečka za vším, co jsme s nimi prožili - který se mi v animované podobě líbil mnohem více než v manze. Opening i ending jsem si musela s každým dílem poslechnout, protože to prostě jinak ani nešlo, tedy jsem je prostě vyhledávala a nepřeskakovala, jako to bývá u jiných anime. Podle mě nejlepší série z Nodame. Asi proto, že už je tak krásně dospělá. Tahle série není dělaná, abyste si postavu zamilovali, protože vypadá cool, ale abyste si ji zamilovali proto, jaká je, což je ten největší klad, který chci vyzvednout, neboť zamilovat si Nodame a Čiakiho je velmi snadné. :-) ()